برنامه‌ی ۴ ساله نماینده شبستر برای حذف زهرا ساعی/ برگ برنده‌ای به‌نام پزشکیان در دستان معصومه آقاپور
برنامه‌ی ۴ ساله نماینده شبستر برای حذف زهرا ساعی/ برگ برنده‌ای به‌نام پزشکیان در دستان معصومه آقاپور
آقاپور خیال کاندیداتوری از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو را دارد و این موضوع برای زهرا ساعی می‌توان چالش ایجاد کند.

به گزارش شمس، در آستانه‌ی آغاز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم برخی از نمایندگان فعلی استان تصمیم به تغییر حوزه‌ی انتخابیه خود گرفته‌اند تا در ماراتن پیش‌رو به‌جای نمایندگی یک شهرستان، وکالت مردم شهرهای بزرگ آذربایجان‌شرقی را برعهده گیرند.

معصومه آقاپور، نماینده فعلی مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی از جمله افرادی است که احتمال کاندیداتوری وی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو وجود دارد و برای این ریسک بزرگ روی مسعود پزشکیان حساب ویژه‌ای باز کرده است.

آقاپور که در دوره اول انتخابات مجلس دهم از حمایت اصلاح‌طلبان برخوردار نبود با شکست گزینه‌ی جوان لیست امید و رقابت با علی علیلو، مهره‌ی اصولگرایان در دوره‌ی دوم توانست حمایت اصلاح‌طلبان را جلب نماید و به‌عنوان عضوی از فراکسیون امید در خانه‌ی ملت ایفای نقش کند.

معصومه آقاپور با حضور در مجلس دهم بارها در جدال پزشکیان با احمدعلیرضا بیگی، به استاندار آذربایجان‌شرقی تاخت و طی مصاحبه‌هایی متعدد و حتی با حضور در مناظره‌ی این دو در دانشگاه تبریز حمایت خویش از سرلیست اصلاح‌طلبان آذربایجان‌شرقی را به تصویر کشید. کاری که سایر اعضاء لیست امید از آن ابا داشتند و هیچگاه مستقیماً با سایر چهره‌های اصولگرا به‌خاطر دفاع از پزشکیان وارد مجادله نشدند.

در آن برهه چرایی این حد حمایت بی‌قید و شرط آقاپور از پزشکیان برای عموم مردم و خواص علامت سوالی بیش نبود اما اکنون در آستانه انتخابات پاسخ این سوال عیان شده است و آقاپور علی‌رغم حضور فعال در شبستر می‌خواهد با تکیه بر لیست امید و نمایندگی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو بر دامنه‌ی فعالیت خود بیافزاید.

این تمام ماجرا نیست؛ تجربه ثابت کرده است که لیست اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در آذربایجان‌شرقی همواره یک کرسی به بانوان اختصاص می‌دهند و اگر این سنت در انتخابات مجلس یازدهم نیز پابرجا باشد و سهمیه بانوان افزایش نیابد، پزشکیان بایستی بین معصومه آقاپور و زهرا ساعی یکی را انتخاب نماید.

با این حال ساعی نیز از کاندیداتوری مستقل در انتخابات مجلس واهمه‌ای ندارد و تضاد فکری او با این جریان آشکار شده و فشار اصلاح‌طلبان برای تغییر تصمیماتش در استیضاح‌ها او را در تنگنا قرار داده است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : مجید قنبرزاده