با جوانگرایی، برای انتخابات لیست کارآمد می‌دهیم!/ انتخاب کاندیداها با نظرسنجی
با جوانگرایی، برای انتخابات لیست کارآمد می‌دهیم!/ انتخاب کاندیداها با نظرسنجی
شاکری می‌گوید شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان‌شرقی با تکیه بر نظرسنجی‌ها برای انتخابات مجلس یازدهم لیستی کارآمد ارائه می‌کند.

به گزارش شمس، «محمدیوسف شاکری» امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، مجلس دهم را مجلسی ناکارآمد نامید که در تراز انقلاب اسلامی نبود و اظهار داشت: عملکرد نامطلوب دولت، ناکارآمدی مجلس در قانونگذاری و عدم نظارت، موجب بروز اختلال در معیشت مردم شد لذا مطالبه امروز جامعه برون رفت از وضعیت فعلی است.

وی نگاه انقلابی، روحیه‌ انقلابی و عمل جهادی را لازمه برون رفت از مشکلات کشور در قوای سه‌گانه دانست و افزود: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در آذربایجان شرقی که فرآیند تشکیل آن از چند ماه گذشته آغاز شده است، تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت نخبگان و تشکل‌های انقلابی، افرادی را مورد حمایت قرار داده و به مجلس بفرستد که بتوانند کشور را از مشکلات بی‌تدبیری عبور دهند چراکه معتقدیم مجلس کارآمد، دولت را پاسخگو می‌کند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان‌شرقی ساز و کار انتخاب کاندیداهای مورد حمایت ائتلاف را در استان را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: در دوره‌های گذشته تنها، مجمع در عرصه معرفی کاندیداهای مجلس نظر می‌داد اما در این دوره بنا داریم پس از معرفی افراد منتخب از سوی کارگروه سیاسی به مجمع عمومی، انتخابات بین این افراد برگزار کرده و حداکثر سه الی پنج برابر ظرفیت کرسی‌های هر حوزه انتخابیه در مجلس، معرفی می‌شوند که پس‌از این مرحله نیز نظرسنجی‌ها اخذ شده و نهایتاً نتایج آن از سوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به مردم معرفی‌ و حمایت می‌شوند.

وی با نفی سهمیه بندی برای تشکل‌ها و جریان‌های سیاسی و با تاکید بر استفاده از مطالعات علمی در حوزه انتخابات و مطالبات مردم برای انتخاب افراد راه یافته به نظرسنجی‌ها، عنوان کرد: ان شاءالله با بصیرت مردم، به زودی دولت و مجلس به ریل انقلاب بازگردد.

شاکری با تاکید بر جوانگرایی قابل توجه در این دوره در شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی، از تعریف جایگاه ویژه برای زنان و جوانان در این شورا خبر داد و گفت: این شورا با رویکرد وحدت حداکثری نیروهای انقلاب، دلسوزان و نیروهای مخلص انقلابی به ویژه جوانان را گرد هم جمع کرده تا با شایسته‌گزینی و معرفی نامزدهای اصلح در تمامی حوزه‌های انتخابیه استان، مسیر تحقق مجلس تراز انقلاب اسلامی را هموار کنیم و از هرگونه تفرق و انشقاق پرهیز شود.

وی حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی، انتخاب اصلح و مطالبه گری بیانیه گام دوم انقلاب را از اهداف شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در این انتخابات دانست و توضیح داد: با پایان انتخابات، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تعطیل نخواهد شد بلکه در نظر داریم مطالبه‌گری قانونی از افراد منتخب را آغاز کنیم چراکه منتخبان باید پاسخگوی وعده‌های خود به مردم باشند.

سردار شاکری با انتقاد از اینکه برخی به موازات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، لیست‌هایی با عناوین مشابه را منتشر کرده‌اند، افزود: این شورا بررسی کاندیداها را به تازگی آغاز کرده و خروجی نهایی بر اساس ساز و کار نظرسنجی خواهد بود ولی بزرگوارانی که احیانا به دنبال انتشار لیست هستند، می‌خواهیم در راستای وحدت و ارائه لیست واحد قدم بردارند تا توفیق بیشتری حاصل شود.

انتهای پیام/