باید مجلس را برای بازگشایی مدارس قانع کنند/ جان و سلامت مردم مهم است
باید مجلس را برای بازگشایی مدارس قانع کنند/ جان و سلامت مردم مهم است

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از بررسی تغییر تقویم آموزشی در نخستین نشست این کمیسیون خبر داد و بر جبران عقب‌ماندگی‌‌ها از سرفصل دروس تأکید کرد.

به گزارش شمس، «علیرضا منادی سفیدان» در گفت‌‌وگو با خبرنگاران درباره دستور رئیس جمهور برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌‌ها از تاریخ ۱۵ شهریورماه، عنوان کرد: موضوع تغییر تقویم آموزشی پیش از شیوع ویروس کرونا هم مطرح بود و عقب ماندگی‌ها آموزشی موجب شد که در این باره تصمیم‌گیری شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر اقدامی در راستای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باشد، تصریح کرد: جان و سلامت دانشجویان، دانش آموزان، معلمان و اساتید و کادر دانشگاهی مهم‌ترین مسئله برای ما است.

وی با تأکید بر اینکه عقب ماندگی‌ها از تقویم آموزشی قطعا نیاز به جبران دارد، خاطرنشان ساخت: بر همین اساس از وزرای آموزش و پرورش و علوم در نخستین نشست کمیسیون آموزش  دعوت به عمل خواهد آمد تا درباره برنامه‌های خود در رابطه با جبران تقویم آموزشی کشور گزارش ارائه کنند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه تصمیم‌گیری در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نیاز به بررسی‌ کارشناسی دارد، گفت: مجلس زمانی در این تصمیم مداخله خواهد کرد که تصمیمات در این زمینه به حوزه آموزش کشور، لطمه وارد کند.

انتهای پیام/