باید از آسیب‌های اجتماعی در شهر جدید سهند پیشگیری کرد
باید از آسیب‌های اجتماعی در شهر جدید سهند پیشگیری کرد
استاد رحیمی با اشاره به تعدد ساخت مسکن در شهر جدید سهند و سرریز جمعیت به این منطقه خواستار توجه به مقوله‌های فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شد.

به گزارش شمس، رضا استادرحیمی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان اسکو، با اشاره به این‌که شهر جدید سهند به عنوان سرریز جمعیت شهر تبریز مطرح است، ابراز داشت: مسئولان دستگاه‌های مسئول باید اهتمام جدی نسبت به مدیریت آسیب‌های اجتماعی در این شهر داشته باشند.

وی با اشاره به موثر بودن آموزش در بالا بردن آگاهی و تغییر نگرش جوانان نسبت به مضرات مصرف مواد مخدر،تصریح کرد: افزایش مهارت‌های زندگی و مهارت حل مسأله، شناخت ارزش‌های فردی و اجتماعی و تقویت فعالیت‌های جایگزین برای افراد در معرض خطر از جمله مهم‌ترین شیوه‎‌های پیشگیری از اعتیاد است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که شهر جدید سهند با توجه به حجم بالای مهاجرت و ساخت ۳۸ هزار واحد مسکن مهر در آن، زمینه‌ای برای آسیب‌های اجتماعی است، تاکید داشت: این موضوع اهمیت مراقبت و پیشگیری از بروز آسیب‌ها بویژه مقابله با اعتیاد را دو چندان می‌کند.

وی با اشاره به شیوع کرونا در کشور بر لزوم تداوم برنامه‌های آموزشی در حوزه پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد و اظهار کرد: کلیه فعالیت‌های پیشگیرانه و آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با استفاده از بستر فضای مجازی باید ادامه یابد.

انتهای پیام