بازگشت «سلیو فریرا» به تبریز/ تغییر چهره‌ی بازیکن برزیلی سال‌های نه‌چندان دور تراکتور
بازگشت «سلیو فریرا» به تبریز/ تغییر چهره‌ی بازیکن برزیلی سال‌های نه‌چندان دور تراکتور
سلیو فریرا دوس سانتوس مدافع برزیلی که سابقه بازی در تیم تراکتورسازی را دارد، خرید بعدی این تیم تبریزی خواهد بود.

به گزارش شمس، دقایقی پس از این که نشست خبری مهدی تاج به پایان رسید، سلیو فریرا دوس سانتوس مدافع بلند قامت در کنار مسئولان باشگاه تراکتور دیده شد؛ او به همراه آن ها راهی هتل المپیک شد تا مشخص شود خرید بعدی تراکتور این بازیکن نام آشنا برای فوتبالدوستان ایرانی است.

در زمستان لیگ چهاردهم و در روزهایی که تراکتور از مشکلات دفاعی رنج می برد، تونی اولیویرا از بازار برزیل مدافعی بلند قامت را به ایران آورد تا در ترکیب تیم سرخپوش تبریزی به میدان برود. او در طول یک نیم فصل ۹ بازی انجام داد و یک گل هم زد و با نمایش های فوق العاده اش، محبوبیت زیادی را نزد هواداران تراکتور به دست آورد.

گل او در دیداری حساس مقابل گسترش فولاد به ثمر رسید که اگر ضربه سر سیدمحسن حسینی مدافع گسترش نبود، این گل می توانست تراکتور را قهرمان لیگ برتر کند اما قرمزهای تبریزی در آن بازی مقابل گسترش متوقف شدند تا قهرمانی از دستشان برود. در پایان فصل نیز عباسی نتوانست با سلیو فریرا به توافق برسد تا این مدافع بلند قامت تبریز را ترک کند و به الشباب امارات برود.

سلیوی برزیلی پس از تراکتور به ترتیب در الشباب امارات، آوای برزیل، اولسان هیوندای کره جنوبی و موانگتونگ یونایتد تایلند به میدان رفت و شنیده ها حاکی از پیوستن او به تیمی از لیگ اندونزی داشت اما در نهایت به نظر می رسد پس از ۶ ماه استراحت، سلیو فریرا به تراکتور خواهد پیوست.

این مدافع ۳۱ ساله است و از قد ۱۸۹ سانتی متری بهره می برد. باتوجه به این که سلیو چپ پا است، می تواند در پست دفاع چپ نیز به میدان برود و سابقه بازی در پست هافبک دفاعی را هم دارد.

نکته مثبت درباره این بازیکن این است که او فصل پیش ۳۳ بازی در لیگ تایلند انجام داد و جزو بازیکنان مهم تیمش بود. حالا باید دید آیا او می تواند درخشش خود در لیگ چهاردهم را در لیگ نوزدهم نیز نشان دهد و خیال تراکتوری ها را از خط دفاع راحت کند یا خیر؟

باتوجه به جذب محمدرضا خانزاده و سلیو فریرا و همچنین حضور ایمان سلیمی، به نظر می رسد پرونده نقل و انتقالاتی تراکتور برای پست دفاع میانی به این شکل بسته شده است.

نکته جالب درباره این بازیکن تغییر چهره اش نسبت به ۱۰ سال قبل است. در لیگ چهاردهم نیز هواداران فوتبال همین چهره سمت چپی را از او دیدند اما حالا سلیوی فریرایی جدید در تبریز رونمایی خواهد شد.

  • منبع خبر : ورزش سه