بازار مسکن بی‌صاحب مانده است/ به علت افزایش قیمت‌ها نتوانستم در تهران خانه‌ای رهن کنم!
بازار مسکن بی‌صاحب مانده است/ به علت افزایش قیمت‌ها نتوانستم در تهران خانه‌ای رهن کنم!
عضو کمیسیون عمران مجلس معتقد است بازار مسکن متولی خاصی ندارد و وزارت راه و شهرسازی نیز نسبت به افزایش قیمت‌ها حساسیتی نشان نمی‌دهد.

به گزارش شمس، قلی الله‌قلیزاده عصر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با انتقاد از وضعیت کنونی بازار مسکن، ابراز داشت: متأسفانه در شرایط کنونی بازار مسکن به ویژه حوزه رهن و اجاره به معضلی بزرگی تبدیل شده و عملا مستأجران در کلانشهرها از جمله تهران با بحران مسکن مواجه هستند.

نماینده مردم کلیبر و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز نرخ اجاره مسکن مانند نرخ تورم افسارگسیخته شده و عملا نظارت و کنترلی در این حوزه صورت نمی‌گیرد.

وضعیت بازار مسکن در شرایط کنونی متولی ندارد

وی افزود: وضعیت بازار مسکن در شرایط کنونی متولی ندارد و وزارت راه و شهرسازی نسبت به تلاطمات بازار و افزایش قیمت‌ها هیچ حساسیتی نشان نمی‌دهد.

الله‌قلیزاده با بیان اینکه در شرایط کنونی شاهد هستیم که قیمت‌های مسکن روز به روز در حال افزایش است، یادآور شد: هفته گذشته می‌خواستم خانه‌ای در تهران رهن کنم، اما به دلیل بالا بودن قیمت منصرف شدم، حال مالک خانه بعد از گذشته یک هفته به من اعلام می‌کند که خانه مذکور را چندین درصد بالاتر از قیمت اعلامی به نفر دیگری اجاره داده است.

هیچ ساز و کار دقیقی برای تعیین قیمت مسکن وجود ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم اذعان داشت: در شرایط کنونی هیچ ساز و کار دقیقی برای تعیین قیمت مسکن وجود ندارد و مالکان مساکن طبق سلیقه و منافع خود قیمت‌ها را تعیین می‌کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان تصریح کرد: دولت و وزارت راه و شهرسازی باید از تجربیات دیگر کشورها برای ساماندهی بازار مسکن استفاده کنند، البته شرایط کنونی بازار مسکن در ایران، قابل مقایسه با هیچ کشور دیگر نیست، زیرا در کشور نظارتی در این رابطه وجود ندارد.

انتهای پیام/