اورژانش شیمیایی در آذربایجان‌شرقی تشکیل می‌شود
اورژانش شیمیایی در آذربایجان‌شرقی تشکیل می‌شود
مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی تشکیل اورژانس شیمیایی را از برنامه های در دست اجرا در استان برشمرد و گفت: هدف از این اقدام اینست که در صورت وقوع هر حادثه از جمله حوادث شیمیایی در جاده ها، به سرعت در جهت رفع مشکلات ناشی از حوادث اقدام به عمل آید .

به گزارش شمس، محمدباقر آقایی در کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، ضمن ارائه نکات پایه ای و مهم به حفظ امنیت جاده ها و راه های مواصلاتی به عنوان زیرساخت های حیاتی در کشور تاکید و لزوم رعایت الزامات پدافند غیرعامل را به عنوان یکی از وظایف اداره کل حمل و نقل جاده ای قلمداد کرد.

آقایی همچنین با اشاره به قرار گرفتن جاده های ترانزیتی در استان، حمل و نقل مواد شیمیایی در این جاده ها را از جمله مسائلی برشمرد که باید قبل از وقوع هر واقعه ناگوار در جاده ها، برای پیشگیری از مشکلات اقدام کرد.

محمدزاده، مدرس پدافند غیرعامل نیز با اشاره به نقش پدافند غیرعامل در فضای سایبری، آمادگی در مقابل تهدیدات فضای سایبری را اصل مهم و اولویت اول جامعه برشمرد.

وی در ادامه به گستردگی فضای مجازی و درگیر بودن تمامی آحاد جامعه با فضای مجازی اشاره کرد و آسیب پذیری های متصور در این حوزه را با ارائه مطالبی در خصوص گوشی های هوشمند گوشزد کرد.

صادقی، مدرس پدافند غیرعامل و از اعضای سابق هیئت علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز، به تشریح پدافند کالبدی پرداخت.

وی با اشاره به این که جاده ها و پل های مواصلاتی از جمله زیرساخت های کالبدی در کشور ما به شمار می آید، فعالیت های اداره کل حمل و نقل جاده ای را در پیاده سازی الزامات پدافند غیرعامل بسیار مهم عنوان کرد.

بر اساس این گزارش؛ کارگاه آموزشی دو روزه پدافند غیرعامل در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان طی سه کلاس آموزشی با موضوعات پدافند غیرعامل عمومی، پدافند سایبری و فضای مجازی و پدافند کالبدی برگزار شد.

  • منبع خبر : ایسنا