اهدا اولین مغز استخوان غیرخویشاوندی در تبریز
اهدا اولین مغز استخوان غیرخویشاوندی در تبریز

رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت: سلول‌های مغز استخوان غیر خویشاوندی توسط یک جوان ۳۷ ساله برای اولین بار در تبریز اهدا شد.

به گزارش شمس، «مسعود فقیه دینوری» اظهار داشت: این جوان ۳۷ ساله اهل مراغه حدود ۱۳ سال قبل در سامانه HLA برای اهدا مغز استخوان اعلام آمادگی کرده بود و با توجه به همخوانی سلول‌های بنیادین وی و فرد گیرنده نهایتا در روزهای اخیر موفق به اهدای مغز استخوان خود شد.

رئیس مرکزآموزشی و درمانی امام رضای تبریز خاطرنشان ساخت: مغز استخوان اهدا شده پس از انجام مراحل اولیه نگهداری جهت پیوند به تهران ارسال گردید، گیرنده این مغز استخوان اهدا شده یک جوان ۱۹ ساله اهل تهران است.

وی ضمن تشکر از عمل انسان دوستانه این شهروند گفت: اهدا عضو اهدا زندگی بوده و عملی زیبا تر و بالاتر از جان بخشی دوباره به همنوع وجود ندارد کما اینکه برخی از افراد در بحث اهدا عضو سختی‌های زیادی متحمل میشوند مانند این هموطن اهل مراغه که به خاطر انجام مراحل اولیه اهدا و لزوم انجام آزمایشات متعدد، کارفرما وی را از کار اخراج کرده است.

دینوری حال عمومی اهدا کننده را مطلوب گزارش کرده و ادامه داد: حال عمومی شهروند اهدا کننده مساعد بوده و پس از کنترل توسط اساتید مجرب ترخیص و به زندگی عادی برگشته است.

انتهای پیام/