انتقال سریع مالکیت تیم‌های فوتبال تراکتورسازی و ماشین سازی از مطالبات اصلی مردم است
انتقال سریع مالکیت تیم‌های فوتبال تراکتورسازی و ماشین سازی از مطالبات اصلی مردم است
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی گفت: انتقال سریع مالکیت تیم‌های فوتبال تراکتورسازی و ماشین سازی به شرکت‌های مس مستقر در استان از مطالبات مردم و مسئولان استان است.

به گزارش شمس، محمدحسین فرهنگی، در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی اظهار کرد: در یکی از استان‌های کشور چهار تیم شامل دو تیم در لیگ برتر و دو تیم در لیگ دسته یک، توسط معادن این استان اداره می‌شوند.

وی ادامه داد: آذربایجان شرقی از نظر ذخایر معدنی رتبه اول و از نظر استحصال رتبه سوم کشور را به خود داده است در حالی که مردم این استان با مشکلات مختلفی مواجه هستند.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با اشاره به مطالبات عموم مردم در ساماندهی و تامین اقلام مورد نیاز و ضروری آن ها خواستار پاسخگویی به انتظار بازنشستگان تامین اجتماعی برای تسریع در اعمال تغییرات حقوق و مزایای آن ها شد.

فرهنگی، با بیان اینکه بیشتر شهرستان‌های استان با مشکل آب و راه مواجه هستند، ادامه داد: تسریع در تکمیل اجرای خط ریلی تبریز – میانه علاوه بر راه اندازی تا ایستگاه خاوران از دیگر مطالبات مردم استان بوده و لازم است این خط تا ایستگاه راه آهن فعلی در دستور کار مجریان و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهوری برای استقلال مس آذربایجان و مس سونگون، اظهار کرد: این موضوع در عمل و اجرا با موانعی مواجه است بنابراین صدور دستور یا تصویب مصوبه در هیات دولت برای رفع سریع این موانع ضروری است.

فرهنگی، تسریع در اجرای خط انتقال آب از ارس، تسریع در اجرای آزادراه تبریز – بازرگان، احیای دریاچه ارومیه، مطالعه و اجرای خط ریلی قطار سریع السیر تبریز – میانه – تهران، احداث خط ریلی تبریز – بستان آباد – سراب – اردبیل، اجرای مسیر ریلی تبریز – مرند – جلفا – چشم ثریا – پارس، مطالعه احداث آزادراه و خط ریلی تبریز – باکو، تسریع در تکمیل آزادراه تبریز – اسپیران – خاروانا – نوردوز و تسریع در اجرای آزادراه ارومیه – ایلخچی – تبریز – آزادراه تبریز – تهران را از دیگر مطالبات مردم و مسئولان از دولت اعلام کرد.

انتهای پیام /