انتقاد تند آل‌هاشم از حضور نامناسب بانوان در سه‌شنبه‌های بدون خودرو در تبریز‌
انتقاد تند آل‌هاشم از حضور نامناسب بانوان در سه‌شنبه‌های بدون خودرو در تبریز‌
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: یک روز با حذف نام شهید و روز دیگری به بهانه سه‌شنبه‌های بدون خودرو دل مردم مومن را به درد می‌آورند.

به گزارش شمس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در آیین تودیع و معارفه دادستان تبریز که در تالار اجتماعات دادگستری استان برگزار شد، با تاکید بر اینکه نباید یاد و نام شهدا فراموش شود که هفته دفاع مقدس بهانه ای برای یادآوری بیشتر یاد شهداست، اظهار داشت: دفاع مقدس ایام اقتدار، افتخار و سربلندی نظام جمهوری اسامی است و نباید فراموش شود.

وی با بیان اینکه دشمنان ۸ سال جنگ تحمیلی را با هدف براندازی و تجزیه ایران آغاز کردند تا بر نفت منطقه مسلط شوند، افزود: با مجاهدت مردم و نیروهای مسلح و جانفشانی شهدای عزیز، دشمنان به هیچکدام از اهدافشان نرسیدند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: شهدای دفاع مقدس جان خود را در راه دفاع از مرزهای این وطن تقدیم کردند و نباید یا و خاطره این شهدا را فراموش کنیم.

وی با تقدیر از رویکرد جدید آیت الله رئیسی در قوه قضائیه گفت: اقداماتی که آیت الله رئیسی و معاونینش در قوه قضائیه در پیش گرفته اند امید را در بین دوستداران نظام مخصوصا اقشار ضعیف جامعه بیشتر کرده است.

امام جمعه با اشاره به اینکه ایشان علاوه بر تحقق دستورات مقام معظم رهبری، اقدامات شایسته بسیاری انجام دادند که باعث شده در همه امور امید داده شود، ابراز داشت: مردم از پیگیری مفاسد اقتصادی و اجتماعی نا امید شده بودند ولی همانطور که رهبری عزیز سفارش کردند، تحولی، انقلابی و ضد فساد بودن در این دوره جدید ملموس است.

وی اقدامات شایسته در ارتباط با نیروی انسانی سالم و صالح و بهره گیری در راس امور را مورد تاکید قرار داد و گفت: سلامت و پاکی قضات شرط لازم و اول برای همه توفیقات قوه قضائیه است. نباید در برخورد قضائی ملاحظه این و آن را بکنید و استفاده از جوانان فاضل در قوه قضائیه که آغاز شده، باید این روند ادامه یابد.

‌آل هاشم با اشاره به اینکه امیدوارم دادستان جدید و رئیس کل استان در مورد مسایل اجتماعی و اخلاقی حساسیت بیشتری نشان دهند خاطر نشان کرد: یک روز با حذف نام شهید و روز دیگری به بهانه سه شنبه های بدون خودرو دل مردم مومن را به درد می آورند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کس با روزهای بدون خودرو مخالف نیست و برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و دوچرخه تشویق هم می‌کنیم، اضافه کرد: برخی از اقدامات دل خانواده شهدا را به درد می آورد؛ صحنه‌هایی که به بهانه روز بدون خودرو با حضور بانوان دوچرخه‌سوار ایجاد می‌شود، در شان تبریز نیست. مخالف دوچرخه‌سواری برای بانوان نیستیم ولی مرکز شهر برای چنین کاری شایسته نیست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تقدیر از بنیان‌گذاران سه‌شنبه‌های بدون خودرو در تبریز‌ ادامه داد: ولی اجازه نمی‌دهیم در مرکز شهر با چنان وضعی رفت و آمد شود. لذا دادستان محترم نه با خشم، بلکه با حلم و عطوفت به اینگونه مسایل ورود یابد و دل خانواده شهدا را به درد نیاورند.