انتقاد از برگزاری مسابقات آوازخوانی باکو همزمان با اربعین
انتقاد از برگزاری مسابقات آوازخوانی باکو همزمان با اربعین
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از برگزاری همزمان مسابقات آوازخوانی و موسیقی باکو با ایام سوگواری امام حسین(ع) و ایام اربعین انتقاد کرد.

به گزارش شمس، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم، در دیدار سفیر جمهوری آذربایجان در کشورمان با بیان اینکه تفرقه ‌افکنی مهم‌ ترین راهبرد دشمن در جهان اسلام است، گفت: ایران و آذربایجان دو کشور مسلمان ، دوست و همسایه با وحدت و انسجام ، روابط سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی خود را توسعه و تعمیق میدهند تا افقی روشن از پیشرفت و قدرت مسلمانان به منصه ظهور برسد.

وی با اشاره به روابط و مشترکات تاریخی و فرهنگی و دینی دو ملت ایران و آذربایجان، افزود: ایران و آذربایجان از گذشته های دور در زمینه ها و در مقاطع مختلف با یکدیگر همکاری های زیادی داشته اند و امیدواریم در برهه کنونی نیز که اراده سیاسی مقامات عالی رتبه دو کشور بر توسعه روابط فیمابین است، همکاری ها و مناسبات بیش از پیش گسترش یابد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه وحدت مسلمانان دشمنان را عصبانی و مایوس می کند، ادامه داد: تکریم شعائر دینی و پاسداشت خون شهدای کربلا از آموزه های دینی مسلمانان است و در ایام محرم شاهد برگزاری مراسم های با شکوه در شهرهای مختلف جمهوری آذربایجان بودیم.

وی افزود: برگزاری این مراسم ها بدون هیچ محدویتی در جای جای کره خاکی علاوه بر اینکه برکات معنوی دارد دل های مسلمانان را به همدیگر نزدیکتر می کند و یکپارچگی آنها را به نمایش می گذارد که دشمنان با هراس از این وحدت راهبرد تفرقه افکنی را دنبال می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی از برگزاری همزمان مسابقات آوازخوانی و موسیقی با ایام سوگواری سید و سالارشهیدان در باکو گلایه کرد و گفت: حضور عاشقانه دلدادگان امام حسین(ع) در مراسم های عزاداری و راهپیمایی با شکوه اربعین ایجاب می کند که در زمان برگزاری چنین مسابقاتی تجدید نظر شود.

حجت الاسلام والمسلیمن آل هاشم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر توسعه مناسبات اقتصادی بین دو کشور گفت: حضور فعالان تجاری و اقتصادی در خاک دو کشور سرمایه گذاری های مشترک را شکوفاتر خواهد کرد.

همچنین بنیاد حسین اف در این دیدار با با بیان اینکه نماینده رهبر انقلاب اسلامی در این منطقه چهره ای بسیار محبوب و مردمی است، خاطرنشان کرد: هرچند نماینده ولی فقیه بودن در آذربایجان مسئولیت سنگینی است اما این حضور در توسعه و تعمیق روابط ایران و جمهوری آذربایجان بسیار موثربوده است.

وی با اشاره به ۱۲ دیدار روسای جمهور دو کشور طی ۶ سال گذشته اذعان داشت: ۸ دیدار در سطح مقامات عالی رتبه در پایتخت های صورت گرفته که نتیجه آن رشد ۷۴ درصدی مبادلات تجاری و اقتصادی است.

سفیر جمهوری آذربایجان در کشورمان با ابراز خرسندی از توسعه روابط دو جانبه ابراز داشت: در سال گذشته ۱۳۵۰ هزار نفر از کشورش برای درمان و تفریح به ایران خصوصا استان آذربایجان شرقی سفرکرده اند که نشان بالا بودن سطح خدمات پزشکی و گردشگری در این منطقه دارد.

بنیاد حسین اف سرمایه گذاری های مشترک بین ایران و آذربایجان را مورد اشاره قرارداد و گفت : پروژه های مشترکی همچون تولید خودرو ایرانی و آذربایجانی بخشی از فعالیت های اقتصادی دو جانبه است که نتیجه آن صدور اولین خودرو مشترک بزودی به روسیه خواهد بود.