انتظار داریم جوانان بیایند و شهر را اداره کنند/ مشارکت مردمی در پروژه‌های شهری باید افزایش یابد
انتظار داریم جوانان بیایند و شهر را اداره کنند/ مشارکت مردمی در پروژه‌های شهری باید افزایش یابد
شهرام دبیری گفت: همیشه انتظار داریم جوانان ما بهتر از ما عمل کنند، آنان باید بیایند و بهتر از ما کار کرده و شهر را اداره کنند.

به گزارش شمس، «شهرام دبیری» امروز در آیین تنفیذ احکام شهرداران مدارس، اظهار داشت: کارنامه واقعی شهرداری زمانی رقم می‌خورد که مشارکت شهروندان در فعالیت‌ها و پروژه‌های شهرداری را افزایش دهیم.

وی افزود: اقدامات شورای شهر و شهرداری تنها در حوزه عمرانی و خدماتی نیست و اگر بگوییم چندین پروژه مثل آسفالت ریزی، فعالیت‌های فرهنگی و هنری و… اجرا شد هیچ کدام از اینها کارنامه ما نخواهد بود.

رئیس شورای شهر تبریز خاطرنشان ساخت: اگر مردم با ما همراه شوند می‌توانیم موفقیت‌هایی کسب کنیم، در غیر این صورت حتی اگر صدها پروژه نیز اجرا کنیم و عملکرد ما خوب باشد باز هم موفق نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه بخشی از گام دوم انقلاب هم به این موضوع که به جوانان فضای کار دهیم تاکید دارد، گفت: همیشه انتظار داریم جوانان ما بهتر از ما عمل کنند، اگر واقعا می‌خواهیم سیر تکاملی را طی کرده و پیش برویم، انتظار داریم جوانان و نواجوانان بیایند و بهتر از ما کار کرده و شهر را اداره کنند.

رئیس شورای شهر تبریز متذکر شد: انتظار داریم جوانان علاوه بر فعالیت‌های علمی و پژوهشی، در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی فعال باشند و مدرسه خود را اداره کنند. نکته نظرات خود در ارتباط با امور شهری ارائه دهند و مشکلات را هم ببینند.

وی تصریح کرد: خوشحالم تعامل و هماهنگی بین شهرداری و آموزش و پرورش اتفاق افتاده و همکاری خوبی در جهت توسعه شهر دارند.

او ادامه داد: اگر نمی توانیم سیستم آموزش و پرورش را کاملا اصلاح کنیم باید قدم هایی برداریم که جوانان پس از فارغ التحصیلی برای مشکلاتی که در جامعه  روبرو می شوند، راهکار پیدا کنند و بتوانند در عرصه های مختلف مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/