انتخاب استاندار با قرعه!/ مال به وزارت کشور نظر مشورتی دادیم
انتخاب استاندار با قرعه!/ مال به وزارت کشور نظر مشورتی دادیم

نماینده تبریز در مجلس یازدهم می‌گوید در مجمع نمایندگان استان ۵ نفر به وزارت کشور معرفی شده و بنده در دیدار با مسئولان وزارت کشور گفته‌ام که اگر از بین این ۵ نفر قرعه بیاندازید، متضرر نخواهید شد.

به گزارش شمس، «محمدحسین فرهنگی» در واکنش به مطالب این رسانه اظهار داشت: انتخاب استاندار برعهده وزیر کشور و از اختیارات دولت است. اما اینکه نمایندگان لازم بود به این موضوع ورود پیدا کنند، بحثی بود که در بین نمایندگان وجود داشت و ما از وزیر کشور خواستیم که در این باره نظر بدهد. وزیر کشور هم صراحتا گفت که از نمایندگان نظر می‌خواهیم.

وی افزود: در جلسه‌ای که بین نمایندگان برگزار شد، لیست ۲۲ نفره‌ای شکل گرفت. برای انتخاب نهایی نیز فرم‌های امتیاز طراحی شد تا نمایندگان به هر کدام از این ۲۲ نفر امتیاز بدهند. طراحی فرم‌ها نیز به گونه‌ای بود که هر نماینده می‌توانست به هر فرد بالاترین امتیاز را بدهد و از بین نمایندگان استان تنها ۴ نفر فرم را تکمیل نکردند.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان ساخت: در همان جلسه ۵ نفر اول به وزارت کشور با نامه مجمع نمایندگان معرفی شدند اما تاکید شد که این نامه صرفا یک نظر مشورتی است.

وی توضیح داد: در برخی رسانه‌ها اینگونه مطرح می‌شود که این جریانات توسط بنده صورت گرفته، اسم بنده را می‌آورند یا با عباراتی دیگر می‌خواهند تخریب کنند. باید این نکته را عرض کرد که ما ۵ نفر معرفی کرده‌ایم و بنده در دیدار با مسئولان وزارت کشور گفته‌ام که اگر از بین این ۵ نفر قرعه بیاندازید، متضرر نخواهید شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم یادآور شد: از بین این ۵ گزینه دو نفر از سرداران سپاه، یک نفر از قوه قضاییه، یک نفر متخصص اقتصادی و یک نفر دارای سوابق مدیریتی است و مقصود از این توضیحات آن است که مشخص شود در این موضوع هیچ کار شخصی انجام نشده است.

فرهنگی تاکید داشت: افرادی هم که خارج از لیست ۵ نفره مجمع نمایندگان مورد بررسی وزارت کشور قرار گرفته، مورد مخالفت مجمع نیست. بهتر است بجای تخریب، در رسانه‌ها به مقایسه اظهارات و رویکردهای گزینه‌های استانداری بپردازیم.

انتهای پیام/