امکان ثبت سفارش و واردات ۸۴۹ قلم کالا در منطقه آزاد ارس
امکان ثبت سفارش و واردات ۸۴۹ قلم کالا در منطقه آزاد ارس
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت، امکان ثبت سفارش و واردات ۸۴۹ قلم کالا توسط فعالان تجاری و اقتصادی منطقه آزاد ارس فراهم شد.

به گزارش شمس، صفر شاسفند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: براساس مصوبه هیات وزیران و هماهنگی های بعمل آمده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، جهاد کشاورزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران و صورت جلسه کارگروه مربوطه، امکان ثبت سفارش ۸۴۹ ردیف تعرفه، جهت ورود کالا به مناطق آزاد، به منظور عرضه به مسافران فراهم شده است.
وی تاکید کرد: سهم منطقه آزاد ارس در زمینه واردات کالای همراه مسافر به میزان ۸۸ میلیون دلار تعیین شده است.
شاسفند با اشاره به جزئیات این خبر، گفت: بر همین اساس، فعالان اقتصادی و تجاری منطقه آزاد ارس نیز می توانند بر اساس لیست کالاهای مجاز برای واردات و تعرفه هر کالا، نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: بازرگانان فعال منطقه آزاد ارس، باید در مرحله اول ثبت پرونده در قسمت نوع کالای وارداتی، گزینه “همراه مسافر” را انتخاب کنند.
شاسفند، افزایش رونق بازار ارس را یکی از اهداف مهم سازمان منطقه آزاد ارس عنوان کرد و گفت: امیدواریم با فراهم شدن این میزان از واردات و تلاش سازمان برای افزایش گردشگر و مسافر در ماه های آتی، شاهد رونق هر چه بیشتر بازار در منطقه آزاد ارس باشیم.

منطقه آزاد ارس با بیش از ۷۰ هزار هکتار وسعت در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز در چهار ناحیه منفصل در حاشیه رودخانه مرزی ارس واقع شده و شهر جلفا قلب آن است.

این منطقه شامل بخش هایی از ۲ شهرستان جلفا و خداآفرین در شمال‌غرب ایران است که در نقطه صفر مرزی و در مجاورت با کشور ارمنستان، جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته است و دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی گردشگری است.