امکان استفاده از خدمات انتخاباتی کارت‌های ملی هوشمند
امکان استفاده از خدمات انتخاباتی کارت‌های ملی هوشمند
جودی گفت: هدفمند کردن یارانه‌ها، سلامت الکترونیکی و حتی خدمات انتخابات و دیگر خدمات شهروندی با هماهنگی نهادهای مربوط، از جمله مزایای کارت های هوشمند ملّی به عنوان یک ابزار چندکاره به شمار می‌رود.

به گزارش شمس، «احد جودی» صبح امروز در شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی هشترود با بیان اینکه کارت‌های ملی قدیمی دیگر از اعتبار ساقط شده است، اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده، از این پس تا زمان دریافت کارت هوشمند، ارائه خدمات در ارگان‌های دولتی و رسمی  با ارائه شناسنامه و رسید کارت هوشمند ملی که کد رهگیری بر روی آن درج شده، امکان‌پذیر خواهد بود.

وی از مردم خواست، برای ارائه خدمات بهتر تغییر نشانی خود را در اسرع وقت به ثبت احوال اعلام کنند.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت استان ناامیدکننده است و آذربایجان شرقی جزو استان‌های پیر کشور محسوب می‌شود، ابراز کرد: امروز دشمنان در حال برنامه‌ریزی برای کاهش جمعیت کشور ما دارند و تبلیغ تک فرزندی را دارند و در این جنگ تا حدودی موفق‌ هم شده‌اند.

وی توضیح داد: مزایای کارت ملی هوشمند شناسایی الکترونیکی افراد، تصدیق هویت و جلوگیری از امکان جعل هویت افراد، امکان امضای دیجیتال در فضای دیجیتال، امنیت بالا و کاربردهایی همانند هدفمند کردن یارانه‌ها، سلامت الکترونیکی و حتی خدمات انتخابات و دیگر خدمات شهروندی با هماهنگی نهادهای مربوط، از جمله مزایای کارت های هوشمند ملّی به عنوان یک ابزار چندکاره به شمار می‌رود.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: به بیان دیگر کارت هوشمند ملی، یک رایانه ساده و کوچک است که با اتصال به یک کارتخوان، می‌توان به اطلاعات درون آن دسترسی پیدا کرد و این امکان فقط برای دارنده کارت میسّر است.

انتهای پیام/