امکانات بیمارستان بستان‌آباد بلااستفاده در اتاق‌های بسته/ اگر مسؤولی نمی‌تواند کار کند، برود
امکانات بیمارستان بستان‌آباد بلااستفاده در اتاق‌های بسته/ اگر مسؤولی نمی‌تواند کار کند، برود
رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌ شرقی در مجلس گفت : سهل‌انگاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز موجب عدم رونق و رکود بیمارستان استاد شهریار بستان‌آباد شده است.

به گزارش شمس، محمد وحدتی با اشاره به اینکه بیمارستان استاد شهریار بستان‌آباد به‌ دلیل نزدیکی به تبریز ظرفیت مناسبی است تا از این بیمارستان در کنار بیمارستان‌های شهر تبریز استفاده بهینه شود، اظهار کرد: متاسفانه امکانات موجود در این بیمارستان به خاطر سهل‌انگاری دانشگاه علوم پزشکی در اتاق‌های بسته بلااستفاده مانده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی در شهرستان بستان‌آباد اجرا کرده است اما این اقدامات کافی نیست، تشریح کرد: درمانگاه تیکمه‌داش که توسط خیران احداث شده است، نیاز به محوطه‌سازی دارد و مردم این منطقه در رفع نیازهای سلامت خود با مشکل مواجه هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌ شرقی در مجلس افزود: درمانگاه شماره یک بستان‌آباد نیز محوطه‌سازی شده است، اما باقی روند پیشرفت آن با کندی پیش می‌رود.

وی در ادامه تاکید کرد: درمانگاه خیابان ملت بستان‌آباد و روستاهای گورچین و سعیدآباد نیاز به توجه ویژه دارد تا به بهره‌برداری برسد.

فعال نبودن ICU و CCU بیمارستان استاد شهریار بستان‌آباد موجب رکود آن شده است

وحدتی با اشاره به اینکه امکانات مربوط به ICU و CCU بیمارستان شهریار بستان‌آباد جذب شده است گفت: متاسفانه به دلایل نامعلوم ICU و CCU بیمارستان به بهره‌برداری نرسیده است و این امر موجب به وجود آمدن مشکلات زیادی برای مرجوعان این بیمارستان به ویژه مصدومان حوادث و بیماران قلبی شده است.

وی افزود: بیشتر بیماران و مصدومان مراجعه‌کننده به بیمارستان استاد شهریار بستان‌آباد به دلیل فعال نبودن بخش ICU و CCU این بیمارستان، به بیمارستان‌های تبریز اعزام می‌شوند که به دلیل مسافت زیاد و از دست دادن وقت طلایی در مسیر شاهد مرگ این عزیزان هستیم.

وحدتی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد زیادی از تخت‌های بیمارستان استاد شهریار بستان‌آباد به دلیل بی‌تدبیری مسوولان بلااستفاده مانده است، یادآور شد: استفاده از امکانات موجود در بیمارستان استاد شهریار بستان‌آباد موجب استفاده حداکثری از تخت‌ها و دیگر ظرفیت موجود در آن می‌شود که این مهم باعث تقویت بعد درآمدزایی و در پی آن رونق و توسعه بیمارستان استاد شهریار بستان‌آباد را به همراه خواهد داشت.

مسوولان اگر نمی‌توانند کار کنند بروند و یا اگر کار بلد هستند و موانعی هست، بگویند تا رفع شود 

رئیس مجمع نمایندگان استان با اشاره به اینکه از دو سال پیش تجهیزات آی سی یو و سی سی یو بیمارستان استاد شهریار بستان‌آباد تهیه و در بیمارستان تعبیه شده است افزود: دانشگاه علوم پزشکی تبریز امکانات موجود را پشت درهای بسته رها کرده است و به بهره‌برداری نمی‌رساند.

وی خاطرنشان ساخت: مسوولان اگر توانایی استفاده از امکانات و ظرفیت موجود در این بیمارستان را ندارند اعلام کنند تا برنامه‌ریزی شود و یا اگر کار بلد هستند اما در استفاده از این امکانات به مشکل برخورده‌اند، مشکلات موجود را اعلام کنند تا رفع شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی  با بیان اینکه همانطور که مسوولان در مطب‌های شخصی خود از امکانات شخصی‌شان استفاده حداکثری و بهینه می‌کنند، گفت: چرا بعضی از این عزیزان در استفاده از امکانات بیت‌المال کم اهمیت هستند.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد اگر در روزهای آتی مسوولان مربوطه در جهت فعال‌سازی امکانات و ظرفیت موجود در بیمارستان استاد شهریار بستان‌آباد اقدامات لازم را انجام ندهند، بنده بنا به وظایف خود و با استفاده از اختیارات موجود انجام وظیفه کرده و از طریق وزیر برخورد جدی انجام خواهم داد.

  • منبع خبر : فارس