امضای ۶۰ میلیارد ریال تفاهم‌نامه با تشکل‌های مردم‌نهاد آذربایجان‌شرقی
امضای ۶۰ میلیارد ریال تفاهم‌نامه با تشکل‌های مردم‌نهاد آذربایجان‌شرقی
 مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲ سال گذشته تفاهم‌نامه هایی به ارزش ۶۰ میلیارد ریال با موسسات و تشکل‌های مردم نهاد استان برای کاهش آسیب های اجتماعی، منعقد و عملیاتی شده است.

به گزارش شمس، علی بدر شکوهی در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان سراب، تعداد تفاهم نامه های امضا شده را ۱۶ مورد با رویکرد حمایت از اقشار در معرض آسیب مانند کودکان کار و زنان بی‌سرپرست، سامان‌دهی تکدی‌گری و ارائه خدمات به حاشیه‌نشینان در سطح آذربایجان شرقی اعلام کرد.

وی با تأکید بر ضرورت تدوین نقشه راه و برنامه عملیاتی برای رفع آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: تشکل‌های مردم‌نهاد می‌توانند نقش قابل ملاحظه‌ای در فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی شهروندان داشته باشند و ضروری است ادارات دولتی راه را برای استفاده از ظرفیت کنش‌گران اجتماعی و مدنی هموار کنند.

وی با اشاره به عزم جدی دولت تدبیر و امید برای تقویت همبستگی اجتماعی و پویایی فرهنگی در سطح جامعه، افزود: به‌رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه، بودجه قابل توجهی توسط وزارت کشور برای مقابله با آسیب های اجتماعی اختصاص یافته است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، رفع مشکلات کشور را در گرو همکاری و تعامل نزدیک مردم و مسئولان دانست و بر آمادگی اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری برای حمایت از تلاش‌هایی که برای ارتقای فرهنگ و همبستگی اجتماعی در سطح استان صورت می گیرد تاکید کرد.

فرماندار سراب نیز در این جلسه با ارایه گزارشی از وضعیت شهرستان در حوزه اجتماعی و فرهنگی، بر ضرورت همکاری و هم افزایی مردم و مسئولان برای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

ایرج ثقفی با معرفی سراب به عنوان یکی از شهرستان‌های مذهبی و فرهنگی استان، دینداری و التزام به موازین اخلاقی را مهم‌ترین خصوصیات اهالی سراب عنوان کرد و یادآور شد: این خصوصیات را باید حفظ و تقویت کرد تا از بسیاری از چالش ها و خطراتی که در حوزه فرهنگی و اجتماعی وجود دارد جلوگیری شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی پس از این جلسه از مرکز نگهداری سالمندان و معلولان شهرستان سراب بازدید کرد.