امضاء ۹ نماینده زیر پای طرح سوال از وزیر نفت/ اقناع نشدیم، طرح سوال به کمیسیون رفت
امضاء ۹ نماینده زیر پای طرح سوال از وزیر نفت/ اقناع نشدیم، طرح سوال به کمیسیون رفت

امضای 9 نماینده بر طرح سوال از وزیر نفت بابت مازوت سوزی در نیروگاه تبریز/سوال با عدم اقناع به کمیسیون تخصصی ارجاع شد

به گزارش شمس، «روح‌الله متفکرآزاد» در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به طرح سوال از وزیر نفت درباره استفاده از مازوت در نیروگاه حرارتی تبریز و سهند اظهار داشت: در هفته گذشته جلسه‌ای با حضور آقای چگینی مدیرعامل شرکت گاز ایران برگزار کردیم که مطالب مطرح شده در این جلسه قانع کننده نبود.

وی افزود: در این راستا جلسه‌ای دیگر نیز با حضور آقای اوجی وزیر نفت برگزار کردیم که متاسفانه این جلسه نیز نتیجه‌ای نداشت و به جمع بندی نرسیدیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: تاکید وزارت نفت بر این است که مصرف گاز افزایش زیادی داشته است و از مصرف روزانه ۳ میلیارد متر مکعب در سال گذشته، امسال به ۵ میلیارد مترمکعب در روز رسیده است.

متفکر آزاد ابراز کرد: همچنین وزارت نفت تاکید دارد که متاسفانه استخراج کافی گاز در دولت قبل انجام نیافته و تشکیلات مورد نظر و سیستم‌ها بازسازی نشده است لذا مشکل ظرفیت گاز داریم که مجبور هستیم برای اینکه مردم در سرما نمانند از گاز نیروگاه‌ها کم کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده نیز تاکید کردم که مردم آذربایجان نسبت به سال‌های گذشته صرفه‌جویی کردند که در این راستا مردم باید ثمره آن را ببیند، در حالی که نیروگاه‌های تهران اصفهان و کرج از گاز استفاده کرده و مصرف مازوت ممنوع است اما در تبریز مازوت‌سوزی ادامه دارد.

وی تصریح کرد: استفاده از سوخت مازوت به جای گاز و ایجاد آلایندگی بسیار جدی بوده که در این راستا بحث هایی داشتیم و طرح سوال ما به دلیل عدم اقناع به کمیسیون تخصصی ارجاع شد.

وی از امضای ۹ نفر از نمایندگان در ذیل طرح سوال از وزیر نفت در مورد مازوت سوزی در نیروگاه تبریز خبر داد و گفت: با حمایت قاطع نماینده معزز ولی فقیه در استان و استاندار محترم، امیدوارم این پیگیری نتیجه داده و از ادامه مصرف مازوت و افزایش روزهای آلوده تبریز جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/