امحای ۲.۵ تن لامپ مستعمل جیوه توسط شرکت توزیع نیروی برق تبریز
امحای ۲.۵ تن لامپ مستعمل جیوه توسط شرکت توزیع نیروی برق تبریز
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از امحای 2.5 تن لامپ سوخته‌ بخار جیوه توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش شمس، عادل کاظمی اظهار داشت: در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست، شرکت توزیع نیروی برق تبریز در طول سال‌های گذشته نسبت به جمع‌آوری، بسته‌بندی و نگهداری لامپ‌های مستعمل و اسقاط حاوی جیوه شبکه‌ی روشنایی معابر اقدام کرد.

وی ادامه داد: طی تدابیر اتخاذ شده در ماه اخیر حدود دو و نیم تن از لامپ‌های مورد اشاره توسط یکی از شرکت‌های صلاحیت‌دار در حوزه‌ی محیط‌زیست امحاء گردیده و نحوه‌ی جمع‌آوری و انتقال به انبار شرکت در قرارداد نگهداری روشنایی معابر پیش‌بینی شده است.

کاظمی با بیان اینکه این شرکت از سال‌های قبل اقدامات زیست‌محیطی را نیز به صورت مرتب در دستور کار خود قرار داده است، اضافه کرد: لامپ‌های سوخته‌ای که از شبکه باز می‌شوند را روزانه بسته‌بندی کرده و به انبار تحویل می‌دهند و شرکت صلاحیت‌دار به صورت سالانه این لامپ‌های سوخته را که برای محیط‌زیست و سلامتی انسان بسیار مضر هستند طی فرایندی ایمن، امحا می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان به تشریح اقدامات صورت گرفته در این راستا پرداخت و گفت: ارسال مرتب و شش ماهه نمونه روغن ترانس برای تشخیص میزانPCBs. (مواد آلاینده برای طبیعت)، ساماندهی روغن‌های مستعمل و تصفیه‌ی آن در شرکت‌های مورد تایید اداره‌ استاندارد برای استفاده‌ مجدد، جمع‌آوری و نگهداری سیلیکاژل‌های مستعمل از ترانسفورماتورها، تلاش برای حفظ گونه‌های جانوری و مخصوصا پرندگان در حوزه‌ی تحت پوشش شرکت توزیع برق تبریز و طراحی و ساخت سکوی استاندارد ویژه انبار روغن‌های ترانس از جمله مهمترین اقدامات این شرکت در راستای ایمن‌سازی و صیانت از محیط‌زیست و سلامت شهروندان است.