الحاق ۲۳۰۰ اتوبوس و تاکسی جدید تا پایان سال
الحاق ۲۳۰۰ اتوبوس و تاکسی جدید تا پایان سال
شهردار تبریز از الحاق ۳۰۰ دستگاه اتوبوس و دو هزار دستگاه تاکسی به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر با همراهی و مساعدت اعضای شورای اسلامی شهر تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش شمس، یعقوب هوشیار با اعلام این مطلب اظهار کرد: یکی از مهمترین حوزه‌های شهری که در طول یک دهه گذشته با مشکل روبرو بوده، حمل و نقل عمومی است که با تدوین برنامه‌ای جامع و جلب حمایت و همراهی شورای اسلامی شهر برنامه‌های ویژه‌ای برای ترمیم و نوسازی خطوط مختلف حمل و نقل عمومی در راستای کاهش آلودگی هوا و ترافیک شهری داریم.

وی افزود: اولین مسئله در این حوزه، سیستم حمل و نقل ریلی شهری است که تلاش داریم با تزریق یک‌هزار میلیارد تومان به خطوط ۱ و ۲ متروی تبریز عملیات اجرایی این پروژه را تکمیل کنیم.

شهردار تبریز تصریح کرد: اتوبوس‌های شهری فرسوده یکی از عوامل آلودگی هوای تبریز است که تلاش داریم تا پایان سال با الحاق ۳۰۰ دستگاه به ناوگان شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه، به نوبه خود میزان آلودگی هوا را کاهش دهیم.

وی اضافه کرد: برنامه‌ای جامع برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تدوین کرده‌ایم که طی آن دو هزار تاکسی به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه می‌شود.

هوشیار خاطرنشان کرد: با همراهی اعضای شورای اسلامی شهر در تصویب لایحه شهرداری تبریز مبنی بر مساعدت در اخذ تسهیلات بانکی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی، تا پایان سال شاهد تردد تاکسی‌های جدید در سطح شهر و جمع‌آوری تاکسی‌های فرسوده خواهیم بود.

انتهای پیام /