اقتصاد باید از دولتی بودن خارج شود
اقتصاد باید از دولتی بودن خارج شود
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، اقتصاد سالم را اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: اقتصاد باید از دولتی بودن خارج شود و با درنظر گرفتن اهلیت افراد به مردم واگذار شود.

به گزارش شمس، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم دوشنبه شب در مراسم تحویل بسته‌های معیشتی تهیه شده از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آذربایجان شرقی به رزمایش مواسات، با بیان اینکه صنعتگران آذربایجانی در عرصه تولید همیشه غرور آفرین بوده‌اند، اظهار کرد: هرچند تحریم‌های ظالمانه آسیب‌های فروانی به پیکره تولید وارد کرده است اما این رفتارمذبوهانه دشمن به ما کمک کرد روی پای خودمان بایستیم و امروز برکات آن را شاهد هستیم.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه عدم وابستگی  به دیگران و اشتغالزایی با همت والای تولیدکنندگان داخلی محقق شده است، افزود: تولید داخلی باید بیشتر از این  در سبد مصرفی خانواده های ایرانی باشد.

وی با تاکید بر حمایت بانک‌ها از تولید داخلی گفت: حمایت بانک‌ها از فعالان اقتصادی رونق تولید ملی را تحقق  می‌بخشد و در راستای فقرزدایی شغل‌های پایدار را در جامعه ایجاد می‌کند.

امام جمعه تبریز با تقدیر از همت بهنگام فعالان اقتصادی در بحران کرونا گفت: جهادگران عرصه تولید در راستای مسئولیت اجتماعی خود با نیت‌های خیر وارد میدان عمل شده اند تا خانواده‌های آسیب دیده از کرونا در تنگنا قرار نگیرند.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه در همه مساجد استان شکوه همدلی و انفاق مومنانه دیده می شود، گفت: صنعتگران پرتلاش آذربایجانی هم با لبیک به ندای رهبری در راستای اجرای رزمایش مواسات با همتی بلند به یاری همنوعان خود شتافته‌اند.

وی با بیان اینکه همه این فعالیت های مومنانه قابل تقدیر و ستایش است خاطر نشان کرد : ماه رمضان فرصتی برای دست گیری از نیازمندان است که امروز شکوه مثال زدنی آن را در جامعه شاهد هستیم.

۱۰ هزار بسته معیشتی شامل قند، روغن، ماکارونی، رب، شیر، پنیر، مایع ضدعفونی، ماسک و ۱۰۰ تن برنج از طرف اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آذربایجان شرقی جهت کمک به آسیب دیدگان از کرونا در سراسر استان توزیع شد.