افزایش ۴۰ درصدی تخت‌های مراکز اقامتی طی سه سال/ اقامت ۱۰۵ هزار نفر در اعیاد سعید فطر در استان
افزایش ۴۰ درصدی تخت‌های مراکز اقامتی طی سه سال/ اقامت ۱۰۵ هزار نفر در اعیاد سعید فطر در استان
آبدار گفت: تقاضای سفر به استان آذربایجان شرقی افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش شمس، مرتضی آبدار در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان در آستانه تابستان ۹۸، اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان همواره در صدد ارتقا کیفیت ارائه خدمات به گردشگران است.

وی با بیان این‌که در راستای ارتقا کیفیت خدمات و توزیع متناسب سفر در استان، طی سال گذشته شاهد گسترش ظرفیت مراکز اقامتی استان در پذیرش گردشگران بودیم، گفت: در راستای اقدامات تبریز ۲۰۱۸، طی سه سال گذشته شاهد افزایش ۴۰ درصدی تخت‌های مراکز اقامتی استان بودیم به طوری‌که میزان تخت‌های موجود از هفت هزار و ۴۰۰ به ۱۰ هزارو ۶۸۰ تخت در مراکز اقامتی تحت نظارت میراث فرهنگی استان افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ادامه داد: در راستای توسعه گردشگری استان در افق ۱۴۰۰، این میزان به ۱۳ هزار و صد تخت خواهد رسید، البته در حال حاضر با احتساب تخت‌های موجود در مراکز رفاهی آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها، بیش از ۲۰هزار تخت اقامتی در استان موجود است.

وی افزود: تمام دستگاه‌های عضو ستاد باید در حوزه فرهنگسازی سفر همکاری داشته باشند، اینکه چگونه سفر کنیم تا آثار منفی به حداقل و آثار مثبت آن به حداکثر برسد، نیازمند برنامه ریزی و همکاری مستمر بین دستگاه ها و کمیته های حاضر در ستاد سفر استان است.

آبدار ارتقا ظرفیت های گردشگری را یکی از مهم ترین دستاوردهای تبریز ۲۰۱۸ عنوان کرد.

وی با اشاره به استقبال چشمگیر گردشگران از سفر به استان آذربایجان شرقی در ایام تعطیلات اخبر عید سعید فطر، ادامه داد: در این ایام شاهد اقامت قریب به ۱۰۵ هزار نفر و بازدید ۳۵ هزار گردشگر از مراکز تاریخی و فرهنگی دارای بلیط فروشی استان بودیم.

آبدار به اقدامات لازم جهت ارتقا کیفیت ارائه خدمات و تسهیل سفر گردشگران به آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: در راستای کسب نتیجه مطلوب در ارائه خدمات و همچنین جذب و ماندگاری گردشگران داخلی و خارجی استان، ستادهای شهرستانی با نظارت فرمانداران تشکیل، پایگاه های امداد و نجات در نقاط مختلف جاده ای استان مستقر و سامانه پیامکی اطلاع رسانی گردشگری برای گردشگران طی ایام تابستان ۹۸، فعال شود.