افزایش ۳۰ درصدی ترافیک مهر تبریز/ شناور کردن دو ساعت اول کاری
افزایش ۳۰ درصدی ترافیک مهر تبریز/ شناور کردن دو ساعت اول کاری
رئیس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی گفت: طبق پیش‌بینی انجام گرفته ترافیک در مهرماه ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.
به گزارش شمس، یونس منفرد پیش از ظهر امروز در جلسه شورای ترافیک آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: تمام تلاش برای کمتر شدن ترافیک در مهرماه است به طوریکه تمام نیروها را برای این روزها بسیج کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی انجام گرفته ترافیک در مهرماه ۲۵ تا ۳۰درصد افزایش خواهد یافت، گفت: ما تمام نیروها را بسیج کرده‌ایم تا مردم به راحتی شروع به کار کنند.
رئیس راهور استان متذکر شد: شناور کردن دو ساعت اول کاری در دهه اول مهرماه جزو درخواست‌های ما نیز است.
وی با اشاره به قانون جدید در رابطه با رانندگان حمل و نقل عمومی، یادآور شد: به‌خاطر اینکه رانندگان بتوانند با گواهینامه پایه سوم فعالیت کنند، باید دو سال از صدور گواهینامه آنان گذشته و حداقل ۲۳ سال سن داشته باشند در غیر این‌صورت در وقوع تصادف در سرویس‌های حمل و نقل در حکم راننده فاقد گواهینامه خواهد بود.
منفرد خاطرنشان کرد: باید یادآور شد که پلیس راهنمایی و رانندگی در ماده ۱۸ به عنوان مهمان و بدون اعلام نظر است.
۴۶ فوتی در معابر شهری مربوط به عابر پیاده است
رئیس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی در اعلام آمار مربوط به تصادفات داخل شهری بیان داشت: ۴۶ فوتی در معابر شهری مربوط به عابر پیاده است.
منفرد تصریح کرد: ۲۸ درصد تصادفات منجر به مرگ مربوط به موتورسیکلت، ۱۱ درصد سرنشین و ۸ درصد راننده است.
وی با بیان اینکه برخلاف راهور استان در داخل شهری ۶ درصد تصادفات منجر به مرگ مربوط به ناوگان حمل و نقل عمومی است، افزود: ۶۳ درصد خودروی سواری، ۱۵ درصد موتورسیکلت، ۱۰ درصد وانت و ۱.۵ درصد کامیون تصادفات داخل شهری را شامل می‌شود.
رئیس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: نمرات منفی برای رانندگان پرخطر تاکسی و حمل و نقل عمومی اتخاذ شده است.
وی در ادامه با تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی در زمینه ترافیک اضافه کرد: توجه به جلو، کاهش سرعت، عدم رعایت خط مقدم و خستگی از جمله مواردی است که با فرهنگ‌سازی می‌تواند جبران شود.
  • منبع خبر : فارس