افزایش صادرات محصولات غیرنفتی از آذربایجان شرقی
افزایش صادرات محصولات غیرنفتی از آذربایجان شرقی
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزایش صادرات محصولات غیرنفتی از استان خبر داد.

به گزارش شمس، حبیب امین زاده شامگاه روز سه شنبه در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی شهرستان بناب با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: طی شش ماهه اول سال صادرات محصولات غیرنفتی به خارج از کشور از لحاظ ریالی ۴۲ درصد و از لحاظ وزنی ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

تصریح کرد: در سال های اخیر کشور سوریه در میان ۱۰ کشور بازار هدف ما نبوده است ولی با برنامه ریزی هایی که توسط اعضای میز تجاری سوریه صورت گرفته امیدواریم صادرات استان به سوریه بیش از پیش توسعه یابد.

وی اضافه کرد: انواع صنایع فلزی و غذایی جزو اولویت های صادراتی به کشور سوریه است که در هر دو زمینه آذربایجان شرقی دارای ظرفیت های بسیار خوبی است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی از صاحبان صنایع شهرستان بناب و اعضای میز تجاری سوریه در آذربایجان شرقی خواست تا هرچه سریع تر با بررسی ظرفیت های اقتصادی این کشور برای پذیرش کالاهای غیرنفتی آذربایجان شرقی در تأمین نیازهای اساسی کشور سوریه تلاش کنند.

امین زاده تصریح کرد: برنامه عملیاتی خوبی در این زمینه تدوین شده و امیدواریم بتوانیم با شناخت کافی و بهره مندی از ظرفیت های تجاری کشور سوریه میزان صادرات به این کشور افزایش پیدا کند.

هم اکنون ۱۶۰ واحد صنعتی در شهرستان بناب فعال است

این گزارش حاکی است، فرماندار بناب نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت صنعت شهرستان بناب گفت: هم اکنون ۱۶۰ واحد صنعتی در شهرستان بناب فعال هستند.

امین رفیعی افزود: برنامه ریزی شهرستان بناب برای صادرات ۲۰۰ میلیون دلار صادرات محصولات غیرنفتی از این شهرستان در سال جاری است که افزایش ۱۰۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

وی یادآور شد: این شهرستان نقشی بی بدیل در رونق تولید و ارزآوری در بخش صادرات غیرنفتی را داراست.

فرماندار بناب در ادامه با اظهار امیدواری تأکید کرد بازار سوریه می تواند بازار جدیدی برای توسعه صادرات غیرنفتی این شهرستان باشد.