از نقدهای دانشجویی استقبال می‌کنیم
از نقدهای دانشجویی استقبال می‌کنیم

استاندار آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه فلسفه دانشگاه و دانشجو نقد است، گفت: از نقدهای دانشجویی استقبال می‌کنیم اما باید مراقب بود نقد به تخریب تبدیل نشود که برون‌داد تخریب‌ها ایجاد ناامیدی در جامعه است.

به گزارش شمس،محمدرضا پورمحمدی در دیدار با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی استان به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، با بیان اینکه رونق و حیات دانشگاه با دانشجویان است، افزود: به خاطر کرونا متاسفانه حضور دانشجویان در فضاهای دانشگاهی بسیار کاهش یافته و به همین دلیل نیز برخی مناسبت‌ها در سکوت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم، کیان کشور که خانواده، معلمان و اندیشمندان هستند را مورد هدف قرار داده است، اضافه کرد: اگر امروز دانشمندان هسته ای ما ترور می شوند برای این است که کیان مملکت را هدف قرار دهند.

پورمحمدی با اشاره به انتقادات دانشجویان از برخی مشکلات، گفت: همه ما ایرادها را خوب می‌دانیم ولی باید مراقب باشیم در بیان انتقادات به خودزنی نرسیم.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت در حوزه های مختلف مدیون دانشگاهیان است، اظهار کرد: امروز با وجود تمامی تحریم ها و تنگناها توانسته ایم با تکیه بر توان داخلی سربلند ایستادگی کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دانشگاهیان ما ضعف کارکردی احزاب را تحمل می‌کنند، افزود: متاسفانه دانشگاه به این دلیل که بیدار است، به نافرمانی مدنی متهم می شود.

وی با اشاره به نقش احزاب در پیشرفت کشورها، اظهار کرد: متاسفانه احزاب در کشور ما فقط در بازه زمانی انتخابات فعال هستند، از این رو ضروری است جامعه از فعالیت تشکل های دانشجویی استقبال کند و شما دانشجویان نیز به خاطر تنگناها دلسرد نشوید و کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی برگزار کنید.

پورمحمدی تاکید کرد: اصلاح طلب، اصولگرا ، انجمن اسلامی و بسیج همگی تشکل های درون نظام و دلسوز نظام هستند و باید مراقب تخریب ها باشند.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: فعالیت سیاسی باید با قاعده و اصول انجام شود و در انتقادها نباید همه چیز را زیر سوال ببریم.

وی با بیان اینکه مسائل مربوط به دانشگاه باید با سازوکارهای درون دانشگاهی حل شود، گفت: نیروهای خارج از دانشگاه نباید در مسائل داخلی دانشگاه وارد شوند.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی استان نیز در این نشست مسائل و مشکلات دانشگاه ها و همچنین دیدگاه‌های خود درباره مسائل مختلف جامعه را با استاندار آذربایجان شرقی در میان گذاشتند.