ارسال ۸۵۰ اثر به کنگره شعر محرم در تبریز
ارسال ۸۵۰ اثر به کنگره شعر محرم در تبریز
مسئول بسیج هنرمندان آذربایجان‌شرقی از ارسال بیش از ۸۵۰ اثر به دبیرخانه کنگره شعر محرم خبر داد.

به گزارش شمس، حامد شب‌خیز از روند برگزاری و ارسال آثار به این رویداد خبر داد و گفت: این برنامه ویژه استان‌های منطقه شمال غرب کشوربوده که شاعران آثار خود را به آن ارسال کرده اند، علاوه بر این شاعران شهرهای دیگر از آن استقبال کرده و اثرهای خود را به دبیرخانه تحویل داده اند.

وی در خصوص آثار دریافتی توضیح داد: بیش از ۸۵۰ اثردر دو بخش ترکی و فارسی در حوزه مسائل روز جهان اسلام با عنایت به اصل کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا، ارزش‌های انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی، جبهه جهانی مستضعفین، عدالت و عدالت خواهی، مدافعان حرم، مقاومت شیعیان در یمن، جمهوری آذربایجان، نیجریه، بحرین، وحدت در پرتو ولایت وقایع و رویدادها از ۲۶۸ شاعر به دبیرخانه کنگره شعر محرم ارسال شده است.

شب خیز در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص زمان افتتاح و اختتام این رویداد ابراز کرد:پکنگره شعر محرم روز ۱۰ مهر سال جاری افتتاح و۱۱ ام با حضور هنرمندان، شاعران آیینی و مذهبی مطرح و بنام کشور با معرفی ۳۰ نفر از منتخبین به کار خود پایان می دهد.

مسئول بسیج هنرمندان آذربایجان‌شرقی در خصوص جلسات اجرا شده کنگره شعر محرم گفت: در راستای این برنامه دیداری با نماینده ولی فقیه استان، فرمانده سپاه عاشورا، رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور و… ترتیب داده بودیم.

وی در ادامه افزود: همچنین بیش از ۱۰ جلسه شورای مرکزی انجمن شعر بسیج هنرمندان استان به صورت تخصصی جلسه برگزار کرده است.

شب خیز خاطرنشان کرد:کنگره شعر محرم به همت سازمان بسیج هنرمندان استان آذر بایجان شرقی و با حمایت معاونت فرهنگی هنری سپاه عاشورا و ادارات و مراکز فرهنگی و هنری استان کلید خورده است.

گفتنی است کنگره شعر محرم ۱۰ و۱۱ مهر ماه سال جاری در تبریز به کار خود پایان می دهد.