ارائه خدمات درمانی رایگان برای مسافران و گردشگران در درمانگاه‌های شهرداری تبریز
ارائه خدمات درمانی رایگان برای مسافران و گردشگران در درمانگاه‌های شهرداری تبریز
مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز از ارائه خدمات درمانی برای مسافران و گردشگران خبر داد و گفت: درمانگاه و کلینیک های مجموعه شهرداری تبریز آماده ارائه خدمات درمانگاهی رایگان برای مسافران تبریز هستند.

به گزارش شمس، محمدحسین حسن‌زاده در برنامه تلویزیونی «تبریزیم» با بیان این مطلب اظهار داشت: کلیه خدمات درمانی در کلینیک‌های امام رضا و الغدیر شهرداری تبریز با مبلغ اندکی به عنوان فرانشیز، به طور رایگان ارائه خدمات می‌کنند.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه کلینیک الغدیر شهرداری تبریز نیز از ابتدای امسال فعال شده است، افزود: به زودی در کلینیک الغدیر داروخانه و آزمایشگاه نیز برقرار می‌شود که علاوه بر کارکنان شهرداری، تمامی شهروندان می توانند از خدمات این دو کلینیک استفاده کنند.

او با بیان اینکه اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز یکی از دایره‌های ستادی مجموعه بزرگ شهرداری است، تصریح کرد: فعالیت های این مجموعه شامل دو بحث مجزاست که یکی مربوط به بحث سلامت که خود دو حوزه اعم از سلامت همکاران و خانواده آنها و دیگری سلامت همشهریان است.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز ادامه داد: در خصوص سلامت شهروندی وظیفه ما آگاهی، اطلاع رسانی و اصلاح رفتارهای همشهریان است که در این خصوص با ارگان‌های مربوط به این حیطه مثل دانشگاه علوم پزشکی همکاری داریم که به طور مثال همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در راستای اجرای طرح ملی کنترل فشار خون از این موارد است. طبق آخرین آمار ۲۸ میلیون نفر از جمعیت بالای ۳۰ سال کشور در این طرح شرکت کردند که شهرداری تبریز هم در کنار دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای این طرح تلاش کرده است.

حسن‌زاده دومین مورد از فعالیت‌های این مجموعه را امور اجتماعی بیان کرده و گفت: معمولا شهرداری‌ها با خدمات و طرح های عمرانی در شهرها معروف هستند ولی در قانون شهرداری‌ها اصلی ترین وظیفه شهرداری این است که شهرداری مکلف به ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و سلامت برای شهروندان است.

او با تاکید بر اینکه در شهرداری تبریز بحث‌های اجتماعی از اولویت خوبی برخوردار است، اظهار داشت: در تبریز هم حرکت‌های اجتماعی خوبی روی داده که نیازمند تقویت هر چه بیشتر است. برای مثال در بحث سرمایه‌های اجتماعی صندوق حمایت از مستمندان حرکت بزرگی است که هیچ دولت و شهرداری قادر به ایجاد آن نیست. اگر چنین مجموعه هایی در تبریز پای گرفته‌اند علت آن این است که در اینجا سرمایه‌های اجتماعی از بطن مردم و با علاقه آنها شکل گرفته است.

به گفته مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، در جوامع مختلف موردی که خیلی مورد توجه است همین سرمایه‌های اجتماعی هر شهری است.

حسن‌زاده با اشاره به جایگاه سمن ها در مجموعه شهرداری تبریز، گفت: سازمان‌های مردم نهاد حلقه‌های ارتباطی بین مردم و دستگاههای اجرایی هستند و رابطه خوبی بین سمن‌ها و شهرداری وجود دارد.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری در پایان یادآور شد: در همین راستا در مرداد ماه سالجاری دوره توانمندسازی برای این سمن‌ها توسط شهرداری تبریز برگزار می‌شود.