ادامه‌ی تکذیب ادعاهای یک فرماندار!/ سهمیه تبریز از زرینه‌رود کاهش نیافته است
ادامه‌ی تکذیب ادعاهای یک فرماندار!/ سهمیه تبریز از زرینه‌رود کاهش نیافته است

ادعاهای کاهش سهمیه تبریز از زرینه‌رود و تاثیر آن در قطعی مکرر آب، از سوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی تکذیب شد.

به گزارش شمس، مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی روز یکشنبه با برپایی نشست خبری، موضوع کاهش حق‌آبه تبریز از زرینه‌رود نسبت به سال گذشته را تکذیب کرد و ظهار داشت: اینکه میزان سهمیه آب تبریز از زرینه رود کاهش یافته را تکذیب می‌کنم زیرا این موضوع اصلا معقولانه و منطقی نیست و می‌توان با آمار سال گذشته و امسال اثبات کرد.

غفارزاده توضیح داد: میزان برداشت آب از زرینه رود سه ماه اول سال گذشته در حدود ۱۸ میلیون و ۹۹۰ هزار مترمکعب بود که این رقم در مدت مشابه امسال در حدود ۲۲ میلیون و ۳۹۰ هزار مترمکعب است که افزایش ۱۸ درصدی را در پی داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان متذکر شد: علت قطعی و یا کمبود آب کاهش سهمیه یا از این قبیل مسائل نیست بلکه مصرف بیش از اندازه است که در سال جاری با ۳۰ درصد افزایش روبرو است.

خاطرنشان می‌شود بهروز مهدوی، فرماندار تبریز در جلسه شورای اداری این شهر که هفته گذشته برگزار شده بود، ضمن انتقاد از کاهش سهمیه آب تبریز از زرینه‌رود، خواستار تجدید نظر وزارت نیرو در این خصوص شده بود ولی تکذیبیه امروز مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، بازهم “افزایش مصرف” را به عنوان عامل اصلی مشکل قطعی و افت فشار آب در شهر اولین‌ها مطرح ساخت و مردم مقصر اصلی این مشکل شناخته شدند.

این چندمین‌بار است که ادعاهای مطرح شده توسط فرماندار تبریز توسط سایر مسئولین تکذیب می‌شود!

انتهای پیام/