اختصاص ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان
اختصاص ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان
اختصاص ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از اختصاص ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان خبر داد.

به گزارش شمس،  جواد رحمتی در جلسه شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان ملکان، گفت: این اعتبار برای ۹ شهر استان اختصاص یافته که ۲۰۰ میلیارد ریال آن در تبریز و۱۸۰میلیارد ریال دیگر در ۸ شهر دیگر استان هزینه می شود.
وی همچنین بر لزوم ایجاد بازارچه محلی در شهرستان ملکان تاکید کرد و افزود: این شهرستان به خاطر موقعیت خاص و تردد زیاد مسافر می‌تواند در عرضه محصولات تولیدی از این طریق موفق عمل کند.
رحمتی اضافه کرد: تنوع محصولات کشاورزی در این شهرستان به ویژه انگور موقعیت خوبی برای این شهرستان ایجاد کرده تا علاوه بر معرفی محصول انگور این شهرستان به سایر مناطق کشور برای بسیاری از افراد جویای کار نیز فرصت اشتغال ایجاد کند.
فرماندار ملکان نیز از طولانی شدن طرح دفع فاضلاب این شهرستان انتقاد کرد و افزود: بیش از ۱۵سال از احداث این طرح می گذرد که هنوز تنها ۵۰ درصد لوله گذاری شبکه انجام گرفته است.
محمدباقر خانی گفت: اعتباراین طرح نیز خیلی کم اختصاص می یابد و همین اعتبار هم با رشد قیمت ها وتورم موجب افزایش هزینه ها می شود.
وی افزود: برای تکمیل این طرح ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است تا مشکل پساب و فاضلاب منازل مسکونی این شهر حل شود.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان ملکان، همچنین از پروژه‌های در حال احداث مصلای اعظم، مجتمع آبیاری قطره‌ای، جاده لیلان- ملکان، تصفیه‌خانه فاضلاب ملکان و ساختمان شهرداری ملکان بازدید کرد.