اختصاص بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال برای بهسازی و اصلاح جاده قدیم وادی رحمت
اختصاص بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال برای بهسازی و اصلاح جاده قدیم وادی رحمت
شهردار منطقه ۷ تبریز از اختصاص بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال برای بهسازی و اصلاح جاده قدیم وادی رحمت خبر داد.

به گزارش شمس، محمد رشتبری در آیین افتتاح پروژه اصلاح و بهسازی جاده قدیم وادی رحمت اظهار داشت: جاده قدیم وادی رحمت نقش کلیدی در کاهش بار ترافیکی و رفع گره های ترافیکی در محورهای جاده قدیم وادی رحمت- آخماقیه، اتوبان شهید کسایی، دیزل آباد و راه آهن داشته و از این حیث حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه عملیات اصلاح و بهسازی این پروژه طی ۷۶ روز به اتمام رسیده و آماده بهره برداری شده است، گفت: طول این پروژه یک‌هزار و ۵۰۰ متر بوده و بالغ بر یک‌هزار و  ۵۰۰ تن آسفالت در این مسیر توزیع شد. ۵۰۰ متر مکعب خاک برداری شده و ۳۲۰ متر مکعب زیرسازی و ۱۶۸ متر مکعب بتن ریزی صورت گرفته است.
رشتبری با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در اجرای این پروژه افزود: اجرای طرح های ترافیکی و اصلاح هندسی به طول ۴۰۰ متر، اجرای گاردریل ۴۰۰ متر، نصب تابلوهای انتظامی ۵۰ عدد، نصب گل میخ هزار و ۵۰۰ عدد، اجرای کف پوش ۲۰۰ متر مکعب، جدول گذاری به طول هزار و ۲۵۰ متر، خط کشی محوری به طول پنج هزار و ۵۰۰ متر، کاشت ۵۰۰ اصله نهال و رنگ آمیزی جداول به طول سه هزار متر بخشی از اقداماتی است که در این پروژه صورت گرفته است.

وی پروژه اصلاح و بهسازی این مسیر را در راستای کاهش بار ترافیکی و سیاست های کلان شهرداری برای آسایش و رفاه حال شهروندان و مسافران عنوان کرد.

شهردار منطقه ۷ تبریز در ادامه با بیان اینکه این مسیر به نام شهید نوجوان و غیرتمند تبریزی نامگذاری شده است، اظهار داشت: زنده نگاه داشتن یاد شهدا و تجدید پیمان با آرمان های شهدا اعتقاد قلبی خادمین شهری بوده و جاده قدیم وادی رحمت به نام حسن جنگجو شهید نوجوان هشت سال دفاع مقدس نام گرفت تا در گذر از این مسیر خاطر همه مان تازه شود که این آب و خاک به برکت خون شهدا در امنیت و آرامش است و این پروژه تقدیم شهدا و خانواده های آنان و تمامی شهروندان محترم می شود.

رشتبری در بخش دیگری از سخنان خود به چشم انداز و رویکرد مدیریتی این منطقه طی ۱۲۰ روز گذشته اشاره کرد و گفت: رویکرد مدیریت شهری شهرداری منطقه هفت، توسعه ای و عمرانی و با هدف توزیع عادلانه امکانات شهری است و در این راستا طی ۱۲۰ روز نخست سال جاری توزیع عادلانه آسفالت در تمامی حوزه ها و محلات منطقه، بهسازی و تجهیز پارک ها و اصلاح روشنایی پارک ها و معابر، اجرای طرح های ترافیکی و مسیرگشایی در راس اقدامات و فعالیت های این منطقه قرار داشت.

وی در ادامه اضافه کرد: در راستای این اهداف بالغ برشش هزار و ۳۰۰ تن آسفالت به صورت کلی و برای ترمیم و اصلاح آسفالت معابر توزیع شده است.

رشتبری به دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه عمرانی اشاره کرد و اظهار داشت:  ۴۷۰ متر مربع کف پوش اصلاح و نصب شده، ۲ هزار و ۷۶۵ متر جدول گذاری به صورت تک جدول و دوبل اجرا، ۸ مورد آبنما تعمیر و بازسازی و راه اندازی مجدد و روشنایی ۱۲ پارک اصلاح و تجهیزات لازم خریداری شده است. همچنین ۴۳۰ متر کانیو اجرا شده و ۴۰۰ مورد دال بتن تولید و خرداری و ۶۰ عدد نیوجرسی خریداری شده است.

وی اقدامات شهرداری منطقه ۷را محدود به فعالیت های عمرانی ندانست و گفت: در حوزه توسعه فضای سبز و ارائه خدمات شهری و محله ای نیز تلاش مضاعفی داشته است تا رفاه و آسایش بیشتری را تقدیم شهروندان و ساکنان این منطقه نماید و برای تحقق اهداف شهرداری منطقه هفت در حوزه توسعه رفاه شهروندان و ارائه خدمات شهری نیز ۳۸۵ هزار متر از کانال ها لایروبی، هزار و ۸۰ تن نخاله و هزار و ۶۶ تن پسماند از سطح حوزه جمع آوری شده است.

شهردار منطقه ۷ همچنین به کاشت ۶۰ هزار گلدان داوودی، ۷۰ هزار گلدان انواع گل نشاء تولید، ۸ هزار و ۶۰۰ اصله نهال، ۱۶ هزار و ۵۰۰ بوته درختچه و ۱۰ هزار و ۵۰۰ بوته رز و نسترن با هدف زیباسازی و تازه سازی محیط زیست و توسعه فضای سبز این در سطح پارک ها و فضاهای سبز معابر منطقه اشاره کرد.

وی ایمن سازی معابر، تسهیل در تردد و رفع ترافیک را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که در این حوزه طی ۱۲۰ روز اخیر صورت گرفته است و افزود: رنگ آمیزی ترافیکی میادین، سرعت گیرها، جزیره های ترافیکی و رنگ آمیزی محوری از اقداماتی است که در ایجاد ایمنی معابر نقش به سزایی دارد و به طور کلی ۹ هزار و ۹۲۰ متر از محورهای ترافیکی رنگ آمیزی شده اند.

انتهای پیام /