احداث ۶۳۰۰ واحد برای ساکنان مناطق حاشیه‌نشین آذربایجان‌شرقی
احداث ۶۳۰۰ واحد برای ساکنان مناطق حاشیه‌نشین آذربایجان‌شرقی
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: سهم استان از محل اجرای مصوبات ستاد بازآفرینی شهری، احداث 6 هزار و 300 واحد برای ساکنان مناطق حاشیه‌نشین و بافت‌های فرسوده است.

به گزارش شمس، جواد رحمتی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان،  بر همکاری جدی دستگاه‌های اجرایی در اجرای مصوبات ستاد بازآفرینی شهری تأکید کرد و  اظهار داشت: اجرای این طرح ملی، یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی و تأکید شخص رئیس جمهور است.

وی با اشاره به آغاز اجرای مصوبات و تصمیمات این ستاد، بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برای همکاری در راستای اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری در استان تأکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: سهم استان از محل اجرای مصوبات ستاد بازآفرینی شهری، احداث ۶ هزار و ۳۰۰ واحد برای ساکنان مناطق حاشیه‌نشین و بافت‌های فرسوده است.

رحمتی تأکید کرد: سازمان همیاری و شهرداری باید به عنوان توسعه‌گ، به رسمیت شناخته شده و از ظرفیت این نهادها برای پیشبرد اهداف طرح بازآفرینی شهری، بیش از پیش استفاده کرد.

وی ادامه داد: سازمان همیاری شهرداری‌های استان در ۱۰ هکتار از اراضی اختصاص‌یافته به احداث مسکن برای همشهریان حاشیه‌نشین مشارکت خواهد کرد.

به گفته رحمتی، دولت در اجرای این طرح به دنبال کسب سود نیست و انتظار دارد با همکاری و همراهی بخش خصوصی بتواند بخش عمده‌ای از مشکلات مربوط به مناطق حاشیه‌نشین و بافت‌های ناکارآمد شهری را رفع کند.

  • منبع خبر : فارس