اتمام مرمت مقبره مجموعه تاریخی چهارمنار تبریز
اتمام مرمت مقبره مجموعه تاریخی چهارمنار تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از اتمام مرمت مقبره مجموعه تاریخی چهارمنار تبریز خبر داد.

به گزارش شمس، احمد حمزه زاده با اشاره به اهمیت مجموعه تاریخی چهار منار و ارزش این اثر، اظهار کرد: نام مجموعه تاریخی چهار منار تبریز بنا به قدمت و اهمیت اثر، در تمام نقشه‌های قدیمی این شهر ثبت شده، از این رو از جمله مهم‌ترین پروژه‌های مرمتی معاونت میراث فرهنگی بشمار می‌آید که با نظارت کامل نیروی فنی و متخصص این اداره کل انجام شده است.

وی با اشاره به اتمام مرمت مقبره مجموعه تاریخی چهارمنار، ادامه داد: پیرو اطلاع رسانی سال گذشته میراث فرهنگی استان مبنی بر اتمام مرمت مقبره تاریخی این مجموعه فاخر در تابستان ۹۹، عملیات مرمتی این بنا تکمیل و محوطه سازی و آزادسازی محوطه در حال انجام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: طی سال‌های گذشته، اقداماتی نظیر بازسازی دیوارها و اجرای پایه‌های آجری، استحکام بخشی دیواره‌ها، ایجاد سرویس بهداشتی در محوطه این مجموعه تاریخی انجام شده بود.
گردشگری و صنایع دستی استان، وی اظهار کرد: در راستای بهره برداری کامل از این مجموعه تاریخی، پس از آزادسازی محوطه این مجموعه در مراحل بعدی مرحله پایانی مرمت و تکمیل محوطه و کف سازی در دستور کار این اداره کل قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام