آموزش عنصر اصلی کاهش تلفات در حوادث است
آموزش عنصر اصلی کاهش تلفات در حوادث است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: آموزش عنصر و عامل اصلی و محوری در کاهش تلفات جانی و مالی در حوادث مختلف طبیعی و غیرطبیعی است.

به گزارش شمس، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در دیدار رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با وی با تاکید بر توسعه آموزش های همگانی برای مدیریت بحران ها، افزود: بدون توجه به این موضوع مهم و اساسی، دست یابی به اهداف عالی این جمعیت بعید به نظر می رسد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به ویژه در آموزش همگانی فعالیت های گسترده ای دارد، اظهار داشت: راهبرد کشور برای کاهش خطرات و آسیب ها تاکید بر آموزش است و در بحران هایی مانند زلزله، سیل و دیگر حوادث غیرمترقبه به آموزش و سرمایه گذاری جدی مادی و معنوی نیاز داریم.

آل هاشم، حفظ و داشتن مهارت های لازم در بحران های غیر قابل پیش بینی را بسیار لازم دانست و گفت: هلال احمر نقش محوری در تعریف ذاتی مسئولیت خود در آموزش دارد و با آموزش می توان در حوادث کمترین آسیب را دید.

وی اضافه کرد: با آموزش می توان کاری کرد که مدیریت بحران بخشی از فرهنگ عمومی و رفتار افراد جامعه باشد که در این مسیر آموزش و پرورش تاثیرگذارترین شریک در انجام ماموریت های هلال احمر است.

امام جمعه تبریز، تربیت و آموزش جوانان برای نقش آفرینی در روزهای بحرانی را از وظایف مهم جمعیت هلال احمر برشمرد و افزود: آموزش راهبردی ترین مسیر در تحقق اهداف هلال احمر به حساب می آید، به ویژه اگر این آموزش ها از مدارس آغاز شود.

آل هاشم با بیان اینکه جوانان هلال احمر در روزهای سخت و بحرانی، داوطبانه و مخلصانه کار می کنند، یادآوری کرد: برای جذب حداکثری جوانان در جمعیت هلال احمر باید همکاری های بین سازمان آموزش و پرورش و بسیج گسترش روز افزون داشته باشد.