آلودگی هوای تبریز وارد سومین روز شد/ هوای تبریز برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم است
آلودگی هوای تبریز وارد سومین روز شد/ هوای تبریز برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم است
مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: شاخص کیفیت هوای تبریز در سومین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار دارد.

به گزارش شمس، داود قاسم زاده روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز دوشنبه، برابر با ۱۵۳ پی پی ام و ناسالم است.

وی افزود: در وضعیتی که هوا ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

قاسم زاده صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز ازتردد های غیر ضروری درون شهری ،مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه های زیست محیطی را از راههای موثر در کاهش آلودگی هوا دانست.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ادامه پایداری جوی گفت: تداوم و افزایش غلظت آلاینده های جوی تا اواسط این هفته دور از انتظار نیست.

شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و هم‌چنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

پیش از این اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی اعلام کرده بود که افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تبریز تا اواسط هفته جاری دور از انتظار نیست.