آغاز عملیات اجرایی تراموا در تبریز/ مسیر قونقا پس از ۸۰ سال احیاء می‌شود
آغاز عملیات اجرایی تراموا در تبریز/ مسیر قونقا پس از ۸۰ سال احیاء می‌شود
رحمتی از تصویب کلیات طرح تراموا در شورای ترافیک استان جهت اجرا در تبریز خبر داد.

به گزارش شمس، «جواد رحمتی» امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرهای استان، از تصویب کلیات طرح تکمیلی خط یک قطار شهری تبریز خبر داد و  اظهار داشت: این طرح شامل ایجاد خط ریلی تراموا در امتداد خیابان امام است که با اجرای آن، مسیر قونقا بعد از ۸۰ سال احیا می‌شود.

وی، با بیان اینکه طراحی سیستمی که تکمیل‌کننده خط مترو و بی‌آرتی تبریز باشد ضروری است، افزود: با توجه به اینکه زودبازده بودن طرح ایجاد خط ریلی تراموا، این طرح به عنوان تکمیل‌کننده خط مترو انتخاب شده و توافقات اولیه آن نیز انجام شده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر پیگیری اجرای این طرح، تصریح کرد: مطالعات رفع هم‌پوشانی بین خطوط مترو، بی‌آرتی و تراموا انجام شده و متناسب با چشم‌انداز آینده، نقاط مبدأ و مقصد خطوط بی‌آرتی و تراموا به صورت دقیق مشخص شود.

وی ادامه داد: با اجرای خط ریلی تراموا، امکان پوشش مسافری مناسب‌تر با خط یک مترو و تکمیل کریدورهای ریلی تبریز فراهم شده و با لحاظ اصول پدافند غیرعامل، خطوط ریلی شهری در سه نقطه به خط راه‌آهن سراسری متصل می‌شود.

در این جلسه همچنین برنامه جامع کاهش تصادفات درون‌شهری استان که شامل شرح وظایف دستگاه‌های مسئول درخصوص بهبود فرهنگ ترافیک و کاهش تلفات ناشی از سوانح رانندگی در داخل شهرهای استان است به تصویب رسید.

بررسی طرح معماری Sky Way بر روی رودخانه مهرانه‌رود از دیگر موضوعات این جلسه بود که بر اساس آن مقرر شد ضمن رعایت استانداردهای دسترسی در مسیر طراحی شده و استفاده بهینه از بستر رودخانه، شهرداری و شورای شهر تبریز درخصوص تأمین منابع مالی پروژه اقدام کنند.

در این جلسه همچنین طرح تقاطع غیرهمسطح ارتش و مسیر گردشگری دوکمال در شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/