آغاز رزمایش ارتش برای مقابله با ویروس کرونا در آذربایجان‌شرقی
آغاز رزمایش ارتش برای مقابله با ویروس کرونا در آذربایجان‌شرقی
ارشد نظامی ارتش در آذربایجان شرقی و اردبیل گفت: رزمایش مقابله ارتش با ویروس کرونا امروز با شعار « ولایت تا شهادت» و با رمز یاعلی بن ابی طالب (ع) در سطح این استان آغاز می‌شود.

به گزارش شمس، امیرسرتیپ دوم عیسی میرزایی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این طرح در قالب قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا اجرا می شود، افزود: پیش از اجرای این طرح ارتش جمهوری اسلامی مستقر در منطقه، اقداماتی مانند آماده سازی بیمارستان های ارتش، یگان های بهداشت و درمان گروهان های جنگ نوین (ش.م.ر)، ضدعفونی و گندزدایی سطح شهرها و پادگان ها و پخش مواد ضدعفونی کننده در بین شهروندان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه انجام داده است.

وی اظهار داشت: در رزمایش مقابله با کرونا از ساعت ۱۱ امروز با رژه موتوری تمامی تشکیلات ارتش مانند گروهان های جنگ نوین و گروهان های بهداشت و درمان، با ماموریت مبارزه با عوامل شیمیایی و بیولوژیکی با همکاری شهرداری اقدام به گندزدایی سطح شهر می کنند.

فرمانده قرارگاه تاکتیکی لشکر ۲۱ حمزه گفت: در اجرای این رزمایش نقاطی در سطح شهر برای ایجاد ایستگاه های سلامت در نظر گرفته شده تا در آن ها شهروندان از نظر تب سنجی و اکسیژن تراپی مورد بررسی قرار گیرند.

امیرسرتیپ دوم میرزایی، ادامه داد: در مرحله دوم اجرای این رزمایش، با هماهنگی استانداری، در صورت نیاز ارتش برای کنترل عبور و مرور در مبادی ورودی شهرها وارد عمل می شود و ایستگاه های قرنطینه و ضدعفونی راه اندازی می کند.

وی از مردم آذربایجان شرقی خواست توصیه های بهداشتی را جدی گرفته و برای غلبه بر این ویروس با عوامل ذیربط و ماموران بهداشت و درمان همکاری کنند، زیرا مقابله با این ویروس نیاز به همکاری تمام آحاد جامعه، دستگاه ها و نهادها و نیروهای مسلح دارد.

امیرسرتیپ دوم میرزایی، افزود: با توجه به اینکه در فصل مسافرت، دید و بازدید و خرید قرار داریم اولین اقدام برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه خودداری از این اقدامات و ماندن در خانه است.

در استان ۴ میلیون نفری آذربایجان شرقی ۳۷۴ نفر مبتلای قطعی به کرونا شناسایی شده و ۲۹ نفر نیز در استان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.