آسفالت‌ریزی هشت هزار تنی شهرداری تبریز طی هفته گذشته
آسفالت‌ریزی هشت هزار تنی شهرداری تبریز طی هفته گذشته
در هفته‌ای که گذشت، شهرداری تبریز با توزیع حدود هشت هزار تن آسفالت اساسی و لکه‌گیری در نقاط مختلف شهر، ساماندهی معابر شهر را که یکی از مطالبات جدی شهروندان و از اولویت‌های مدیریت شهری است، تداوم بخشید.

به گزارش شمس، آسفالت شهری و مناسب‌سازی مسیرهای تردد، دغدغه‌ای به قدمت شهرنشینی و احداث اولین جاده‌های حمل و نقل در دنیاست که تقریبا در همه جای دنیا اولویت اول مدیریت شهری محسوب می‌شود. مناسب‌سازی مسیر و آسفالت‌ریزی اصولی برای تردد شهروندان بدون کوچکترین ناراحتی و نارضایتی، کمترین مطالبه شهروندان از شهرداری و مدیران آن است.

شهرداری تبریز نیز به همین سبب و در راستای ارج نهادن به خواسته‌های به‌حق شهروندان، این روزها که فصل کاری منطقه آذربایجان در جریان است، با آسفالت‌ریزی‌های گسترده اقدام به بهسازی معابر برای تردد آسان‌تر شهروندان و افزایش رضایتمندی عمومی کرده است.

حالا مناطق دهگانه شهرداری تبریز هم به تکاپو افتاده‌اند و از آسفالت‌ریزی‌های اساسی معابر گرفته تا آسفالت کوچه‌ها و لکه‌گیری معابر مربوط به مناطق خود را به طور جدی در دست اجرا دارند. در این مطلب نگاهی به آمار آسفالت‌ریزی طی هفته گذشته داشته‌ایم و به تفکیک میزان تناژ و نقاط آسفالت‌ریزی در هر منطقه بررسی شده است.

منطقه ۱

طی هفته گذشته شهرداری منطقه ۱ تبریز با توزیع ۱۷۰۰ تن آسفالت در سطح معابر این منطقه اقدام به بهسازی و لکه‌گیری کرد. بر همین اساس مسیرهای سیلاب، قوشخانه، پل قانون به طرف توانیر، ایده لو و … در سطح این منطقه آسفالت‌ریزی شدند.

منطقه ۲

شهرداری منطقه ۲ تبریز هم با ۲۴۰۰ تن آسفالت در این هفته در صدد آماده سازی و بهسازی معابر منطقه خود برآمده است.

در این راستا معابری همچون زعفرانیه، بیمارستان شهید مدنی و خیابان استاد معین آسفالت‌ریزی شد.

منطقه ۳

طی هفته گذشته شهرداری منطقه ۳ تبریز نیز با مجموع ۳۷۰ تن آسفالت‌ریزی، معابر این منطقه را برای شهروندان خود مناسب‌سازی کرده است.

منطقه ۴

در این بین شهرداری منطقه ۴ تبریز نیز با ۴۳۴ تن آسفالت گامی در جهت بهبود وضعیت آسفالت معابر خود برداشته است.

آسفالت ریزی کوی سینا و کوچه های خیابان دکتر قریب، کوچه فردوس و کوی شهید پاشایی خیابان کارپیشه، کوی قائم خیابان کارپیشه، کوی مسجد فاطمی خیابان دکتر قریب و کوی شهید سعادتی خیابان کارپیشه از جمله اقدامات این منطقه طی هفته گذشته بود.

منطقه ۵

شهرداری منطقه ۵ تبریز نیز نسبت به آسفالت‌ریزی ۴۷۴ تنی اقدام کرده است. این منطقه در محدوده‌های مختلفی اعم از کوی بنفشه رشدیه، جاده تهران، نارون ۲ استانداری، پشت لاله پارک، نیلوفر ۴ و ۵ در مرزداران، مقابل مجتمع باران در نصر، یاسمن شرقی در مرزداران و… عملیات آسفالت‌ریزی را به انجام رساند.

منطقه ۶

شهرداری منطقه ۶ تبریز طی هفته گذشته با ۲۹۵ تن آسفالت مسیرهای این منطقه را آسفالت ریزی و لکه‌گیری کرده است.

بر این اساس، معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۶ تبریز با ۲۵۰ تن در معابر باباباغی و معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه نیز با ۴۵ تن در محوطه فرودگاه شهید مدنی، خیابان اره گر کوی آیسان، جاده سنتو، خیابان شهید برقی و جاده مایان نسبت به آسفالت ریزی اقدام کرده است.

منطقه ۷

شهرداری منطقه ۷ تبریز نیز آسفالت ریزی ۷۳۳ تنی را طی هفته گذشته در دستور کار خود قرار داد.

آسفالت ریزی در مسیرهای کوی سوسنگرد(مسیر ویژه) ۲۲۶تن، کوچه شهید حسین‌زاده در کوی برادران، کوچه‌های تابعه شهرک نور و کوجووار آسفالت‌ریزی‌های اساسی این منطقه طی هفته گذشته را به خود اختصاص داد.

همچنین این منطقه با لکه‌گیری و زیرسازی در برخی نقاط اعم از زیر سازی و آسفالت‌ریزی مسیرهای لاله فلکه نور و خیابان صادقیه، باغچه بان، خیرین مدرسه ساز، اطراف پارک کوهستان و ستارخان، کوچه شهید محمدزاده نیز در این راستا اقدام کرده است.

منطقه ۸

شهرداری منطقه ۸ تبریز هم با ۷۲۰ تن آسفالت ریزی در راستای بهسازی معابر خود اقدام کرد.

آسفالت ریزی در مسیر زیرگذر شهید بهشتی، چهارراه شریعتی، لکه گیری و آسفالت ریزی در خیابان های ایکی قالا، کوچه حصار و… طی هفته گذشته توسط شهرداری منطقه ۸ تبریز انجام یافته است.

منطقه ۹

شهرداری منطقه ۹ تبریز هم آسفالت ریزی ۲۵۳ تنی را برای هفته گذشته در برنامه کار خود قرار داد.

آسفالت ریزی خیابان معرفت جنوبی کوچه سوم غربی، کوی دانشمند دوم غربی، ادیب شمالی کوچه اول شرقی و بلوار مردانی آذر از جمله معابر آسفالت ریزی شده توسط این منطقه بود.

منطقه ۱۰

در این بین شهرداری منطقه ۱۰ تبریز نیز ۳۳۶ تن آسفالت‌ریزی در سطح منطقه خود انجام داد که این آسفالت‌ریزی‌ها در کوچه صبای ۳ واقع در شهرک ارم، کوچه سیدلر در محله شرشرا، کوچه باروت پزان در محله شرشرا، کوچه نوری در خیابان ستارخان مقابل پارک، کوچه نوروزی در خیابان شمس تبریزی و خیابان اصلی محله شرشرا انجام یافت.

انتهای پیام /