آسفالت‌ریزی سه هزارو ۵۰۰ تنی شهرداری تبریز طی هفته گذشته
آسفالت‌ریزی سه هزارو ۵۰۰ تنی شهرداری تبریز طی هفته گذشته
در هفته‌ای که گذشت، شهرداری تبریز با توزیع سه هزارو ۵۰۰ تن آسفالت اساسی و لکه‌گیری در نقاط مختلف شهر، ساماندهی معابر شهر را که یکی از مطالبات جدی شهروندان و از اولویت‌های مدیریت شهری است، تداوم بخشید.

به گزارش شمس، آسفالت شهری و مناسب‌سازی مسیرهای تردد، دغدغه‌ای به قدمت شهرنشینی و احداث اولین جاده‌های حمل و نقل در دنیاست که تقریبا در همه جای دنیا اولویت اول مدیریت شهری محسوب می‌شود. مناسب‌سازی مسیر و آسفالت‌ریزی اصولی برای تردد شهروندان بدون کوچکترین ناراحتی و نارضایتی، کمترین مطالبه شهروندان از شهرداری و مدیران آن است.

شهرداری تبریز نیز به همین سبب و در راستای ارج نهادن به خواسته‌های به‌حق شهروندان، این روزها که فصل کاری منطقه آذربایجان در جریان است، با آسفالت‌ریزی‌های گسترده اقدام به بهسازی معابر برای تردد آسان‌تر شهروندان و افزایش رضایتمندی عمومی کرده است.

حالا مناطق دهگانه شهرداری تبریز هم به تکاپو افتاده‌اند و از آسفالت‌ریزی‌های اساسی معابر گرفته تا آسفالت کوچه‌ها و لکه‌گیری معابر مربوط به مناطق خود را به طور جدی در دست اجرا دارند. در این مطلب نگاهی به آمار آسفالت‌ریزی طی هفته گذشته داشته‌ایم و به تفکیک میزان تناژ و نقاط آسفالت‌ریزی در هر منطقه بررسی شده است.

منطقه ۱

طی هفته گذشته شهرداری منطقه ۱ تبریز با توزیع یک هزارو ۳۵۰ تن آسفالت در سطح معابر این منطقه اقدام به بهسازی و لکه‌گیری کرد. بر همین اساس مسیرهای خیابان سیلاب قوشخانه، خیابان قانون، خیابان نظامی، خیابان عباسی از پل توانیر تا ایستگاه طاق، کنارگذر غربی پل روگذر توانیر و بیلانکوه در سطح این منطقه آسفالت‌ریزی شدند.

منطقه ۲

شهرداری منطقه ۲ تبریز هم با ۱۸۰ تن آسفالت در این هفته در صدد آماده سازی و بهسازی معابر منطقه خود برآمده است.

در این راستا معابری کوی سرخوش در خیابان استاد معین و ۱۰ متری اول در الهی پرست آسفالت‌ریزی شد.

منطقه ۳

طی هفته گذشته شهرداری منطقه ۳ تبریز نیز با مجموع ۱۸۰ تن آسفالت‌ریزی، معابر این منطقه را برای شهروندان خود مناسب‌سازی کرده است.

آسفالت ریزی اساسی کوچه پور علی شعاری و همچنین لکه گیری آسفالت در سطح منطقه از جمله اقدامات شهرداری منطقه ۳ در این راستا بوده است.

منطقه ۴

در این بین شهرداری منطقه ۴ تبریز نیز با ۹۵ تن آسفالت گامی در جهت بهبود وضعیت آسفالت معابر خود برداشته است.

آسفالت ریزی کوچه حسین بقال در خیابان شهید ظهیری و محلات پشت مسجد آل محمد(ص) در خیابان قدس از جمله اقدامات این منطقه طی هفته گذشته بود.

منطقه ۵

شهرداری منطقه ۵ تبریز نیز نسبت به آسفالت‌ریزی ۲۴۷ تنی اقدام کرده است. این منطقه در محدوده‌های مختلفی اعم از مقابل آتش نشانی در نصر، جنب قبرستان در کرکج، ورودی اصلی کرکج و… عملیات آسفالت‌ریزی را به انجام رساند.

منطقه ۶

شهرداری منطقه ۶ تبریز طی هفته گذشته با ۲۳۰ تن آسفالت مسیرهای این منطقه را آسفالت ریزی و لکه‌گیری کرده است.

بر این اساس، معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۶ تبریز با ۱۵۵ تن در آناخاتون ستارخان پنج، ۴۵ تن در شهرک امام خمیتی(ره) و معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه نیز با ۳۰ تن در آناخاتون، قراملک، جاده سنتو حدفاصل میدان دامپزشکی به طرف میدان کارگر، دامپزشکی کوی بوستان و شهرک شهید بهشتی نسبت به آسفالت ریزی اقدام کرده است.

منطقه ۷

شهرداری منطقه ۷ تبریز نیز آسفالت ریزی ۳۴۰ تنی را طی هفته گذشته در دستور کار خود قرار داد.

آسفالت ریزی در مسیر در سه مسیر اشرفی لاله، راغب لاله و کوی شبنم عمده آسفالت‌ریزی‌ اساسی این منطقه طی هفته گذشته را به خود اختصاص داد.

همچنین این منطقه با لکه گیری و آسفالت ریزی در اشرفی لاله، راغب لاله، کوی توحیدواقع در ابوذر، رواسان کوی گلبرگ، کجوار، اندیشه مقابل برجهای نگین، مسیر وادی رحمت، باغ معروف، اندیشه سلحشوران، شهرک نور مقابل مجتمع بهاران فر و… نیز در این راستا اقدام کرده است.

منطقه ۸

شهرداری منطقه ۸ تبریز هم با ۲۴۵ تن آسفالت ریزی در راستای بهسازی معابر خود اقدام کرد.

لکه گیری و آسفالت ریزی در کوچه خان، کوچه ایکی قالا، کوچه درب استانبول و… طی هفته گذشته توسط شهرداری منطقه ۸ تبریز انجام یافته است.

منطقه ۹

شهرداری منطقه ۹ تبریز هم آسفالت ریزی ۸۰ تنی را برای هفته گذشته در برنامه کار خود قرار داد که در معابر سطح این منطقه اجرایی شد.

منطقه ۱۰

در این بین شهرداری منطقه ۱۰ تبریز نیز ۴۵۵ تن آسفالت‌ریزی در سطح منطقه خود انجام داد که این آسفالت‌ریزی‌ها در کوچه طالقانی در کوی قربانی، کوچه گلستان در ۱۸ متری نظامی گنجوی، کوچه ۱۲ متری اول در خیابان المهدی، کوچه جعفری در خیابان گرو و کوچه چاپارباشی انجام یافت.