آذربایجان شرقی در لیست بیشترین جان‌باختگان سوانح رانندگی
آذربایجان شرقی در لیست بیشترین جان‌باختگان سوانح رانندگی
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۱۱% از جان باختگان در ۳۹۴۴ نقطه حادثه خیز بحرانی درون و برون شهری جان باخته اند.

به گزارش شمس؛ سردار سیدکمال هادیانفر اظهار داشت: در ۶ماهه اول سال جاری ۲۵% از جان باختگان در درون شهر، ۶% در برون شهر و ۱۱% در نقاط حادثه خیز بحرانی درون و برون شهر جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: ۴۴ درصد فقره تصادفات در ۵۲۰۰ نقطه حادثه خیز و پرتصادف رخ می‌دهد.

سردار هادیانفر افزود: ۲۶.۹درصد از سرنشینان وسایل نقلیه بر اثر واژگونی جان خود را از دست داده اند که مهمترین عامل برای حفظ جان آن‌ها استفاده از کمربند ایمنی می‌باشد.

رئیس پلیس راهور ناجا درخصوص تحلیل جان باختگان سوانح رانندگی در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ گفت: ۵۱% جان باختگان سوانح ترافیکی سر صحنه تصادف جان خود را از دست می‌دهند. ۶% در اورژانس و ۴۳% از مصدومین در بیمارستان‌ها فوت می‌کنند.

وی درخصوص استان‌‌‌های دارای بیشترین و کمترین جان باختگان سوانح رانندگی در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ افزود: استان‌‌‌های سیستان و بلوچستان، فارس، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و کرمان بیشترین جان باخته را داشته و در مقابل استان‌‌‌های قم، سمنان، مازندران، اردبیل و لرستان دارای کمترین جان باخته در تصادفات شش ماهه اول سال جاری بودند.

سردار هادیانفر اظهار امیدواری کرد: با تلاش همه جانبه نیروهای پلیس و مشارکت هموطنان در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی خصوصاً رعایت ۴ عامل، عدم سرعت و سبقت، خستگی و خواب آلودگی، عدم توجه به جلو در حین رانندگی و بستن کمربند ایمنی بتوانیم شاهد کاهش چشمگیر تصادفات رانندگی تا پایان سال باشیم