آذربایجان شرقی بیست و دومین استان کرونایی کشور است
آذربایجان شرقی بیست و دومین استان کرونایی کشور است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به تثبیت شیوع کرونا ویروس در آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: در زمان حاضر بیست و دومین استان کشور از نظر شدت شیوع کرونا هستیم.

به گزارش شمس ، عباسعلی درستی روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: خوشبختانه شیوع بیماری کرونا در استان در هفته‌های اخیر شرایط پایداری داشته است.

وی اظهار کرد: آمار بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان شرقی افزایش ندارد.

وی اضافه کرد: در سایه عمل به شیوه نامه‌های بهداشتی، آمار مبتلایان و بستری‌های، شیوع ویروس کرونا در استان روند افزایشی ندارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در عین حال تاکید کرد: مشاهده نوع جهش یافته ویروس کرونا (انگلیسی) در چند شهرستان آذربایجان شرقی در روزهای گذشته نگران کننده است و اگر مردم در هفته‌های آتی دستورالعمل‌های کرونایی را به طور جدی رعایت نکنند، با تهدید کرونای انگلیسی مواجه خواهیم بود.

در روزهای گذشته ۱۲ مورد از ابتلاء به نوع جهش یافته ویروس کرونا، موسوم به «کرونای انگلیسی» در شهرستان‌های تبریز، شبستر، اهر و مرند در آذربایجان شرقی گزارش شده است.

در حالی که قبل از اجرای طرح جامع محدودیت‌های کرونایی، آمار بستری‌ها و فوتی‌های روزانه کرونا در آذربایجان شرقی به ترتیب به یکهزار و ۷۰۰ نفر و ۸۰ نفر می‌رسید، در زمان حاضر ۴۰۰ بستری کرونایی در استان وجود دارد و تعداد فوتی‌های ناشی از کووید ۱۹ نیز تک رقمی است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر