آذربایجان شرقی، مهد تکواندو در ورزش قهرمانی است
آذربایجان شرقی، مهد تکواندو در ورزش قهرمانی است
رییس فدراسیون تکواندو گفت: آذربایجان شرقی مهد تکواندو در ورزش قهرمانی است.

به گزارش شمس، مراسم افتتاحیه چهل و یکمین دوره مسابقات قهرمانی کشور جوانان و بزرگسالان مردان، عصر روز پنجشنبه (۱۰ مردادماه) با حضور مسئولان مختلف، جمعی از پیشکسوتان، ورزشکاران و کادرفنی تیم‌‌های حاضر در این رویداد در سالن شهید پورشریفی شهر تبریز برگزار شد.

سید محمد پولادگر، رییس فدراسیون تکواندو ضمن خیرمقدم به تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها گفت: از تمامی مسئولین شهر و همچنین رییس هیات تکواندو استان که به منظور برگزاری مسابقات تلاش کرده‌اند تشکر می‌کنم. جایگاه و منزلت تکواندو ایران در جهان ثابت شده است و این رشته ورزشی به لطف خداوند امروز به عنوان نماد قدرت و سربلندی میهن اسلامی در میادین بزرگ جهان و آسیا می‌درخشد.

وی در ادامه افزود: قدرت تکواندو کشورمان به جایی رسیده است که در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ منچستر با توجه به اینکه می‌دانستند نمی‌توانند ایران را در میدان رقابت شکست دهند برای میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی دو نفر از قهرمانان ما ویزا صادر نکردند؛ به هوگوپوشان شایسته ما اجازه ندادند در این رویداد شرکت کنند اما آنها در میادین دیگر شایستگی خود را ثابت کردند.

رییس فدراسیون تکواندو کشورمان خاطرنشان کرد: تیم‌های پاراتکواندو، نوجوانان و نونهالان کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا و در هر دو گروه دختران و پسران موفق شدند با شایستگی کاپ قهرمانی هر سه رویداد را بدست آورند؛ بدون شک این قهرمانان سرمایه و پشتوانه تکواندو ایران در سال های آتی هستند.

پولادگر اینطور ادامه داد: ایران اسلامی بارها و بارها به خودش بالیده و پرچم پرافتخار کشورمان در بزرگترین رویدادهای ورزشی به همت قهرمانان این استان به اهتزاز در آمده است؛ با این همه افتخار و اقتدار که در میدان‌های بزرگ توسط قهرمانان این خطه در تکواندو کسب شده، بی تردید آذربایجان شرقی مهد تکواندو در ورزش قهرمانی است.

وی در پایان گفت: قهرمانان بزرگی در این خطه پرورش یافته‌اند، به عنوان نماینده ایران اسلامی باعث سربلندی و افتخار کشورمان شدند و ملیت‌های مختلف در میادین بزرگ به احترام پرچم و سرود جمهوری اسلامی ایستادند. برای همه شما آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم در سالهای پیش‌رو همواره بدرخشید و در رقابت‌های کشوری نیز شایستگی و توانمندی خود را به نمایش بگذارید.