آخرین وضعیت ساماندهی مقبره‌الشعرا از زبان شهردار تبریز
آخرین وضعیت ساماندهی مقبره‌الشعرا از زبان شهردار تبریز
شهردار تبریز، آخرین وضعیت ساماندهی مقبره‌الشعرا را تشریح کرد.

به گزارش شمس، ایرج شهین باهر در جلسه‌ی جلسه کمیته علمی کنگره استاد شهریار با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی مقبره‌الشعرا، گفت: ضلع شمالی مقبره‌الشعرا تقریبا تمام شده است و طی ۱۰ روز آینده می‌توانیم همزمان با روز ملی شعر و ادب و کنگره استاد شهریار به بهره‌برداری برسانیم.

وی، کنگره استاد شهریار را فرصتی برای جمع‌بندی نهایی ضلع شمالی مقبره‌الشعرا دانست و افزود: با تکمیل و افتتاح ضلع شمالی مقبره‌الشعرا می‌توانیم از محوطه این مجموعه برای برگزاری کنگره استفاده کرده و با نصب تلویزیون تبلیغاتی و چینش صندلی، این مراسم را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنیم.

وی، برگزاری کنگره استاد شهریار به صورت وبینار را فرصتی برای اشتراک تجربیات اساتید ملی و بین‌المللی معرفی کرد و گفت:  لزومی به اشتراک افراد زیادی در وبینار نبوده و فضا برای ارائه مطالب و پژوهش‌های اساتید و شهریارپژوهان ایران و کشورهای ترک زبان و فارسی زبان منطقه نیز باز می‌شود.

شهین‌باهر با اشاره به نقش اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز در این کنگره اظهار کرد: اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز نقش مهمی در اطلاع‌رسانی، فضاسازی شهری  و اجرای برنامه‌های مختلف در این کنگره دارد که باید از ظرفیت‌های آن بهره لازم را برده و دست در دست هم برنامه‌ای وزین و در شأن استاد شهریار برگزار کرد.

وی در این جلسه با اشاره به اطلاع‌رسانی مؤثر در این کنگره، گفت: در کنار اطلاع‌رسانی کنگره استاد شهریار، ابیاتی از اشعار استاد شهریار را در بیلبوردهای شهری اکران می‌کنیم که اساتید محترم می‌توانند در تأمین محتوای این بیلبوردها، کمک حال ما باشند.

سعید حاجی‌زاده، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز هم در ادامه به اشاره به  طرح‌های آماده افتتاح در مجموعه مقبره‌الشعرا اظهار کرد: همزمان با برگزاری این برنامه در مقبره‌الشعرا، می‌توانیم ارتباط تصویری مستقیم نیز با خانه‌موزه شهریار برقرار کنیم که به صورت همزمان در سطح کشور پخش می‌شود و با صلاحدید شهردار نگارخانه مقبره الشعرا و موزه استاد حسینی نیز در این ایام افتتاح شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهردار تبریز نیز در پایان این جلسه، کنگره استاد شهریار را یکی از برنامه‌های شهرداری تبریز در سال ۹۹ معرفی کرده و گفت: کنگره ملی شعر و ادب ایران با محوریت بزرگداشت استاد شهریار، آبان‌ماه امسال به شرط عادی بودن وضعیت سلامتی جامعه برگزار می‌شود که جشنواره ملی خط نستعلیق، جشنواره نقاشی کودکان با مضمون حیدربابایه سلام، تولید مستند زنده شهریار، تولید اثر موزیکال و نمایشی و برنامه‌های جانبی این کنگره هستند.

حجت‌الاسلام احمد حمیدی از برگزاری وبیناری در روز ۲۷ شهریور به عنوان پیش‌برنامه کنگره استاد شهریار خبر داد و گفت: پیش برنامه کنگره استاد شهریار برگزاری وبیناری تخصصی  شامل پیام مسئولین ارشد استانی، سخنرانان علمی، شعرخوانی شاعران مطرح کشور و پخش کلیپ است.

انتهای پیام