تبریز بی‌آب است/ پروژه انتقال آب از ارس را با جدیت پیگیری می‌کنیم
تبریز بی‌آب است/ پروژه انتقال آب از ارس را با جدیت پیگیری می‌کنیم
محمدرضا پورمحمدی گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که هفته گذشته با حضور معاون وزیر نیرو امضا شد، بخش عمده‌ای از کم و کاستی‌های انرژی استان در سه ماهه اول سال آینده مرتفع خواهد شد.

به گزارش شمس، «محمدرضا پورمحمدی» امروز در آخرین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال ۹۹، اظهار کرد: تامین انرژی واحدهای تولیدی در ماه‌های گذشته با مشکلاتی مواجه بود، اما مجموعه فعالان این حوزه زحمات زیادی کشیدند و هفته گذشته تفاهم‌نامه‌ای با حضور وزیر نیرو به امضا رسید و امیدواریم بسیاری از کم و کاستی‌های انرژی استان در سه ماهه اول سال آینده برطرف شود.

وی با اشاره به گزارشات پروژه‌های هسته کلیدی توسعه زیرساخت‌های کالبدی سند تدبیر توسعه، افزود: کارهای زیادی انجام گرفته تا هسته‌های کلیدی سند تدبیر توسعه استان به سرانجام برسد اما در بخش زیرساخت‌ها تنها ۳۰ درصد آنچه که می‌خواستیم، محقق شده است.

استاندار آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: کاستی‌های موجود با همت همه دستگاه‌ها و مشارکت فعال بخش خصوصی و مردم قابل حل و فصل است و باید عزم خود را برای اقدامات بزرگتر و مهم تر جزم و در سال آینده عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

وی متذکر شد: توسعه زمانی اتفاق می‌افتد که همه نقاط استان را در بر بگیرد و به مناطق محروم بیشتر توجه شود.

پورمحمدی به مسئله بحران آبی تبریز نیز اشاره و بیان داشت: پروژه انتقال آب ارس به تبریز را به‌طور جد پیگیری می‌کنیم؛ تغییر مدیریت قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) ممکن است کار را اندکی تحت تاثیر قرار دهد اما همه دست به دست هم خواهیم داد تا موانع عملیاتی شدن این پروژه مهم را برطرف کنیم.

انتهای پیام/