آتش نشانان مردان آهنینی هستند که آرامش را به شهروندان هدیه می دهند
آتش نشانان مردان آهنینی هستند که آرامش را به شهروندان هدیه می دهند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت:آتش نشانان مردان آهنینی هستند که در روزهای حساس آرامش را به شهروندان هدیه می دهند.

به گزارش شمس، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در دیدار جمعی آتش نشانان تبریز با بیان اینکه آتش نشانان مردان آهنینی هستند که در روزهای حساس آرامش را به شهروندان هدیه می دهند گفت : آموزش مستمر و تجهیزات به روز، باعث میشود آتش نشانان برای خلق آرامش و امنیت شهروندان در صحنه مختلف و حساس نقشی موثر داشته باشند.

امام جمعه تبریز پیشگیری برای بروز حوادث را ضروری خواند و افزود : آموزش شهروندان و تعیین استاندارد های ایمنی برای مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری یکی از وظایف سازمان آتش نشانی است که میتواند با نظارت دقیق کارشناسان مجرب به این موضوع از بروز حوادث جلوگیری نماید.

وی همچنین از آتش نشانان خواست : مجتمع های تجاری که سال ساخت آنها بسیار قدیمی است باید از نظر ایمنی تذکرات و نظارت های مستمر داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه خدمات ایمنی آتش نشانان منحصر به آتش سوزی نیست ادامه داد : نجات افراد محبوس در زیر آوار، آسانسورها، تصادفات، چاه ها و کانال ها، مقابله با حیوانات وحشی، از دیگر وظایف آتش نشانان در جامعه هست.

امام جمعه تبریز تبریز در ادامه با یادآوری بزرگترین چالش آتش نشانی و مزاحمت های تلفنی به این سازمان گفت: لازم است به شهروندان آموزش های لازم در این خصوص داده شود تا فرهنگ تماس با آتش نشانی نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه وسعت ۱۷۸۰ کیلومتری تبریز نیازمند ۴۰ ایستگاه آتش نشانی است گفت : در حاضر ۲۳ ایستگاه با نیروهای مجرب و آموزش دیده و تجهیزات لازم خدمات آتش نشانی انجام میدهند اما این تعداد ایستگاه جوابگوی نیازها نیست.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم تاکید کرد : برای ارتقا سطح خدمات ایمنی در شهر تبریز شورای اسلامی و شهرداری باید به همکاری هم علاوه بر افزایش تعداد ایستگاه ها و آموزش های مستمر برای آتش نشانان و شهروندان باید نسبت به خرید تجهیزات جدید و پیشرفته همکاری و اقدام موثر داشته باشند.