آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی برگزار شد
آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی برگزار شد
آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

به گزارش شمس، این مراسم با حضور قائم مقام و معاون آموزشی دانشگاه، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، فرماندار کلانشهر تبریز، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و سایر روسا و معاونان دانشگاه های استان برگزار شد.

در این مراسم از زحمات حدود ۶ ساله فرزان قالیچی تجلیل و اصغر عابد زاده به عنوان رئیس جدید دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی استان معارفه شد.

فرزان قالیچی رئیس سابق دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در این مراسم اظهار کرد: بنده در طول خدمتم، هرکاری انجام دادم، وظیفه کاری من بوده و سعی کردم براساس مسئولیتی که در اختیار بنده گذاشته شده بود را بند بند پیاده کنم

وی ادامه داد: بسیار مفتخرم که حدود شش سال در خدمت یکی از مجموعه دانشگاهی نسبتا متمایز از سایر دانشگاه‌های کشور باشم و خدمت در نظام جمهوری اسلامی نعمت بزرگی است که توفیق بنده شد.

وی با بیان اینکه امروزه تغییرات بسیار شگرف بوده و سرعت آن هر روز رو به افزایش است، اما چیزی که ثابت مانده همین تغییر است، یعنی مرتبا در حال تغییر از روندی به روند دیگر هستیم، ادامه داد: نفوذ دانش در تمامی عرصه های زندگی یکی از مشخصه های عصر حاضر است و زمانی که یک دانشگاه فضایی را ایجاد کند که ارزش‌های سنتی با توانمندی ‌های مدیریتی و توسعه ترکیب شود، دانشگاه موفقی خواهد بود.

به گفته وی، خوشبختانه دانشگاه علمی کاربردی در راستای پذیرش یک فرهنگ کارآفرینانه قدم برداشته و روز به روز در راستای تربیت نیروی‌های مهارتی مورد نیاز جامعه، موفقیت‌هایی را از آن خود کرده است.

قالیچی خاطرنشان کرد: همیشه بحث ارتباط صنعت و دانشگاه را مطرح می‌کنیم، اما علی‌رغم تمامی تلاش‌هایی که در این زمینه صورت گرفته است، متاسفانه هنوز در عمل مشکل داریم. این موضوع در کشورهای توسعه یافته‌ای مثل آلمان عملی شده اما ما می‌خواهیم با یک چسبی دو تا مقوله را به هم بچسبیم ولی نمی‌چسبد و باید از اول برای این موضوع چاره‌ای بیاندیشیم.

وی شرکت ۱۴۵ هزار داوطلب در کنکور ریاضی امسال را تهدید بسیار بزرگی برای صنایع و سازنده کشور عنوان کرد و گفت: برای این موضوع باید چاره‌ای بیاندیشیم و رویکردهای مهارتی را با دانش آموزان از مقاطع دبستان آشنا کنیم تا قسمتی از آنها به سمت حوزه‌های مهارتی بروند.

وی گفت: متاسفانه امروزه رویکرد دانش آموزان ما به سمت رشته‌های مهارتی نیست و برای شغل‌هایی که در جامعه‌ بهره وری زیادی دارند، تلاشی نشده است.

وی در پایان افزود: برای دکتر عابد زاده نیز عرض خدا قوت دارم؛ امید است در عرصه آموزش‌های مهارتی استان اقدامات لازم را انجام دهند و تحولی دیگر در دانشگاه علمی کاربردی انجام گیرد.

انتهای پیام /